به گزارش خبرنگار صبح توس؛ خبر تیراندازی در یک دامداری در یکی از روستاهای بخش هلالی شهرستان جغتای و کشته شدن جوان ۲۲ ساله اهل این روستا و زخمی شدن برادر وی در  بهمن ماه سال گذشته در صدر اخبار شهرستان قرار گرفت.

 

انگیزه قاتل و یاقتلان این جوان اهل شهرستان جغتای، و همچنین ردپای آنها تا امروز چهارشنبه ۱۵ شهریور یعنی حدود ۷ ماه برای افکار عمومی پوشیده مانده بود، اما افسران پلیس آگاهی با پیگیری های هوشمندانه خود راز این قتل ناجوانمردانه را برملا کرده و قاتل این جوان را دستگیر کردند.

 

در همین رابطه  مجتبی موهبتی فرمانده انتظامی شهرستان جغتای دقایقی قبل در گفت و گو با پیام جغتای از دستگیری قاتل جوان۲۲ ساله اهل یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان جغتای با اعلام این خبر تشریح کرد: پرونده مربوط به وقوع یک فقره قتل در هجدهم بهمن ماه سال گذشته در یکی از دامداری های حوزه استحفاظی این شهرستان که منجر به قتل جوان 22 ساله به نام جلال و مجروح شدن برادرش شده بود، به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

 

وی افزود: با توجه به اینکه قتل در شب صورت گرفته و متهمین با صورت پوشیده مرتکب این جرم شده بودند و همچنین نبود سیستم های امنیتی همچون دوربین مدار بسته در این واحد دامداری، و نبود هیچ سرنخی از عاملان قتل این جوان، کار برای پلیس سخت شده بود.

 

موهبتی خاطرنشان کرد: در نهایت پس از چندماه تلاش شبانه روزی و کار کارگاهی و استفاده از شگردهای پلیسی، مشخص شد؛ تعداد ۷ نفر که برای سرقت از دامداری مذکور و همچنین حفاری غیرمجاز وارد این گاوداری شده بودند، پس از مقاومت صاحبان دامداری اقدام به تیراندازی کرده و پس از قتل جوان ۲۲ ساله و زخمی کردن برادر وی، متواری شده بودند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان جغتای اظهار داشت: ۷ نفر در این رابطه دستگیر شده اند و در نتیجه ادامه تحقیقات مشخص شد طراح اصلی این سرقت و قاتل این جوان ۲۲ ساله مردی ۳۷ ساله و اهل سمنان می باشد.

 

 موهبتی خاطرنشان کرد: متهمین دستگیر شده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قضایی و قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

 

وی در پایان از مالکان اماکن عمومی خواست تا در جهت جلوگیری از وقوع جرم در این امکان از تجهیزات امنیتی الکترونیکی مجاز نظیر دوربین مداربسته استفاده کنند.

انتهای پیام/