به گزارش صبح توس؛ آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در جمع قشر عالی سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی، اظهار کرد: باتوجه به نبود برنامه خوب نیروهای فراوانی را در اثر نظام‌مند نبودن کارهای دینی در سال‌های گذشته و حکومت سابق از دست دادیم.

وی افزود: افراد بزرگی از دست رفتند و تمامی این افراد اگر به درستی سازماندهی می شدند امروز باید در دستگاه دین خدمت می کردند که متأسفانه برخی از آن ها در خدمت بیگانگان هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: وقتی بنا شد برای پرورش استعداد و صدای خوب در زمینه مداحی، تشکیلاتی عمل نکنیم، استعداد و صدای خوب از دست می رود و به وسیله همان هنری که می تواند در راه دین خرج شود به بی راهه خواهد رفت.

وی افزود: مشکلی که امروز در ذاکرین و مداحان داریم این است که تعدادی از این عزیزان استعدادیاب نیستند و باید در جریانی رشد کنند که احساس شخصیت کنند.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: باید برای مداحان جوان که در این راه پر قدرت عمل می کنند شخصیت قائل شد که بتوان او را درست تربیت کرد و در راه دین پرورش داد که در این صورت گمراه نخواهند شد.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که نیروهای ارزشی را یا منحرف کنند و یا اینکه او را به خود به خدمت خود در آورند افزود: جریانات سیاسی معاند، مداح و روحانی که در خدمت آن ها باشند ندارند و اکثریت مداحان در خدمت دین و انقلاب هستند و این جریانات قدرت استفاده از ظرفیت محرم و روضه را ندارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بسیج مداحان ظرفیت خوبی برای سازماندهی نیروهای ارزشی دارد و باید محتواسازی کرد.

وی افزود: تبلیغات هیئت  های مذهبی باید در راستای برنامه های روز باشد چراکه حکومت سابق با دین همراه نبود و الان در دوره جمهوری اسلامی هستیم و باید موضوعات تبلیغات براساس سیاست روز و حساسیت های زمانه باشد.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: باید در زمینه دین به روز بود و تبلیغات آن را نیز بر همین اساس انجام داد لذا باید توجه کرد امام حسین(ع) امروز چه به بشر می خواهد معرفی کند چراکه صرف مقتل خواندن بدون تبیین حرکت امام حسین(ع) کار را تمام نمی کند.

وی افزود: انحراف در موضوع عزاداری به دلیل به روز نبودن و عدم تبیین حرکت عاشورا و تمامی ائمه(ع) است و برای اینکه به دام این احراف نیفتیم باید روشنگری حرکت امام حسین(ع) را برای تمامی نسل ها انجام صورت پذیرد.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه مقام رهبری مصرف خمس را در عزاداری سیدالشهدا(ع) جایز نمی‌دانند اظهار کرد: نوکری امام حسین(ع) را کردید و این را بدانید که این دستگاه قرن ها بدون کمک های دولتی و حکومتی سرپا بوده است و اصلا نیازی به کمک های دولتی نیست چراکه مردم در این دستگاه با عشق هزینه می کنند.

وی افزود: اگر نهادهای مقدس ما به جای ورود به عرصه تأثیر گذاری در فضای سیاسی، وارد بازی‌های سیاسی شدند وامدار جریان های سیاسی خواهند شد.

در ادامه احمد واعظی، مداح و عضو قشر عالی بسیج مداحان استان به عملکرد این سازمان در حوزه‌های مختلف کاری اشاره کرد و گفت: جای کمیته بررسی و نظارت بر هیئت های مذهبی خالی است.

در انتها نیز سید حسن ذاکرین، رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی نسبت به کارهای زیربنایی این سازمان و برگزاری مراسمات ترحیم و شادی حلال گزارش عملکردی ارائه داد.

انتهای پیام/