حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار گفتگو  با صبح توس؛ با بیان اینکه ازآنجا که خواستگاه انقلاب اسلامی حوزه های علمیه بوده اند، بدین جهت تداوم و استمرار این انقلاب نیز به دست حوزویان است، عنوان کرد: راه ایفای این رسالت نیز آن است که حوزه های علمیه به لحاظ علمی قوی و مستحکم باشند و بتوانند به نیازهای روز انقلاب و نظام اسلامی پاسخگویی کنند.

 

وی با بیان اینکه  طلاب و حوزویان باید به شبهات روز متناسب با اقتضائات زمان در راستای بیداری اسلامی پاسخ دهند ابراز کرد: بر اساس بیان مقام معظم رهبری هنجارها و ارزش های انقلابی باید در حوزه علمیه بیش از سایر نهادها متجلی شود.

 

رئیس بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: وحدت و وفاق ملی، اتحاد و انسجام، ساده زیستی، ولایتمداری و حمایت از رهبری نظام از جمله این هنجارهای انقلاب است که پایبندی به آن باید در حوزویان متبلور باشد.

 

حجت الاسلام شریعتی تبار ادامه داد: از نظر فرهنگ اسلامی ارزش ملت ها به تجملات و برخورداری از امکانات مادی نیست بلکه به زهد، ساده زیستی و پارسایی است که در این راستا باید در مقابل توطئه شوم دشمنان نظام سلطه و استکبار جهانی و ترویج تجمل گرایی ایستاد.

 

وی با بیان این نکته که باید تلاش کرد تا برخی از هنجارها همچون عدالت اجتماعی، استقلال جامعه اسلامی و وحدت و برادری اوج بگیرد، از همه حوزویان خواست تا بر تقویت این هنجارها ممارست کنند.

 

رئیس بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی رسالت حوزه انقلابی را در بقا و استمرار عنوان کرد و افزود: تداوم انقلاب در گرو جدی گرفتن درس و بحث و تحصیل جدی متناسب با نیازهای روز جامعه و نظام توام با تقویت و اشاعه هنجارها و ارزش های انقلاب در بدنه جوامع اسلامی است.

 

حجت الاسلام شریعتی تبار گفت: آنچه امروز باید جهادی بدان عمل کرد، خوب درس خواند است که باید توام با این درس و بحث پایبند به اصول اخلاص، معنویت و تقوا بود والا علم اندوزی ارزش نخواهد داشت.

انتهای پیام/