به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام در خطبه های نماز عید قربان که در مصلی الغدیر برگزار شد با تبریک این عید و فرارسیدن دهه ولایت گفت: دشمنان انقلاب اسلامی امروز فرهنگ، اخلاق، اقتصاد و معنویت ملت را مورد حمله قرار داده است و استکبار جهانی و صهیونیسم به هیچ ملتی رحم نمی کند.

حجت الاسلام طاهری افزود: آگاه سازی ملت ها از فتنه های آمریکا بر همگان واجب است که آنان دلشان برای ملت های مسلمان و آزادی خواه نمی سوزد وبه دروغ می گویند حامی شیعه و اهل سنت هستند.

وی تصریح کرد: استکبار جهانی بر ضد شیعه و اهل سنت کتاب می نویسد و با مرجع تراشی وحدت مسلمانان را هدف قرار داده است و مسئولان کشور باید با تجویز علم، معنویت، سلاح و موشک دشمن را ناکام بگذارد.

امام جمعه تربت جام تاکید کرد: مسئولان جمهوری اسلامی با دوری از جاذبه های دنیا برای رهایی ملت های مسلمان از چنگال شیاطین نجات دهد یه یکی از اهداف اصلی حج این موضوع اساسی است.

حجت الاسلام با اشاره به پیام رهبری به کنگره عظیم حج بیان داشت: نخبگان کشورهای اسلامی احساس مسئولیت کنند که امروز جهان اسلام دچار جنگ، فقر و بیچارگی شده و گناه است که نخبگان مشغول دنیا طلبی و از کشتار مسلمانان بی خبرشوند.

وی ادامه داد: نخبگان جهان اسلام طوری عمل کنند که شیعه و اهل سنت به یکدیگر بد بین نشده تااتحاد وهمدلی بین مسلمین دچار خدشه و آسیب نشود.

امام جمعه با اشاره به تعریف نخبه  عنوان داشت: کسیر می توان نخبه نامید که درد را بشناسد وبرای رفع آن درمان داشته باشد نخبه است و درد جامعه اسلامی ضعف وحدت میان مسلمانان جهان است.

حجت الاسلام طاهری بااشاره به حرکت امام حسین به سمت کوفه خاطرنشان کرد: عده ای از حاجیان از طرف یزید ماموریت داشتن امام حسین (ع) را در روز عید قربان ترور کرده و حرمت حج را از بین ببرند که ایشان از توطئه آن مطلع و از عرفات را به سمت کوفه ترک کردند و امروز همه ریشه تمام ترور ها از نظام سلطه نشات می گیرد.

وی ابراز داشت:ریشه گروه های تروریستی در آمریکا و اسرائیل است و امروز شاخه های آن در کشورهای افغانستان، عراق، سوریه، پاکستان، هند و بحرین مسلمان را آزار می دهد.

حجت الاسلام طاهری عنوان کرد: اگر حمایت های آمریکا و صهینویست نبود داعش وجود نداشت و عربستان برای ظلم به مردم مظلوم یمن توان نداشت و جهان اسلام در آرامش کامل بود.