وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس با اعلام این خبر اظهار داشت: طی نظارت بهداشتی و بازرسی کارشناسان شبکه دامپزشکی در کشتارگاه دام میزان 180 کیلوگرم گوشت استحصالی به همراه آلایشات خوراکی و غیر خوراکی به صورت کامل ضبط ، معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

 

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: زردی پاتولوژیک بیماری انگلی خونی است و به علت تغییراتی که در گوشت ایجاد می کند، گوشت دام های آلوده غیر قابل مصرف می باشد.

 

مدیر دامپزشکی خلیل آباد با بیان اینکه این بیماری از طریق کنه ها به دام انتقال می یابد، تصریح کرد: این بیماری موجب زردی رباط ها، مخاطات، بافت های زیر جلدی و چربی های شکم وغیره می شود.

 

وی  عنوان کرد: شبکه دامپزشکی با تجهیز، تکمیل و راه اندازی پیش سرد کشتارگاه خلیل آباد در راستای ارائه گوشت استحصالی با کیفیت به شهروندان حرکت می کند و مصرف کنندگان باید از خرید گوشت فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی با توجه به گستره بیماری های مشترک انسان و دام خودداری کنند.

 

احمدی همچنین درپایان ضمن هشدار عواقب کشتار دام در منازل و معابر عمومی، تاکید کرد: کشتار دام در منازل و معابر علاوه بر آلودگی زیست محیطی و آزار و اذیت شهروندان موجب انتشار بیماریهای قابل انتقال از دام به انسان می شود.

انتهای پیام/