به گزارش صبح توس؛ مجید طاهرپور امروز در آیین بهره برداری از طرح تجمیع آبیاری کم فشار اظهار داشت: طرح تجمیع آبیاری کم فشار چاه موتور شهید متعبد روستای تکمار با همیاری و همکاری دولت و مردم به بهره برداری رسید.

 

وی با بیان اینکه این پروژه با هزینه ای بالغ بر 1 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید، خاطرنشان کرد: پروژه تجمیع آب کم فشار در مساحت 30 هکتار انجام شد که 33 باغدار از این طرح بهره مند می شوند.

 

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد با تاکید بر اینکه با توجه به بحران های آب موجود در منطقه، مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف آن از اولویت های اول جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: اعتبارات خوبی در بحث آبیاری های کم فشار و لوله گذاری چاه موتورها وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه 60 چاه موتور در شهرستان خلیل آباد تا پایان سال لوله گذاری می شود، اذعان کرد: کشاورزانی که مطمئن هستند چاه های آنها در این پروژه قرار می گیرد به جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

 

مجتبی شاکری در این مراسم اظهار داشت: وضعیت آب متاسفانه مطلوب نیست و با توجه به اقدامات ارزنده ای که در حوزه مصرف بهینه و بهره وری صحیح آب توسط جهاد کشاورزی صورت گرفته ولی صرفه جویی در مصرف آب لازم و ضروری است.

 

وی همچنین در ادامه عنوان کرد: در ده سال گذشته برای رسیدن به آب شرب با حفر یک چاه صد متری این امر باید محقق می شد ولی امروزه به جستجوی آب در عمق 300 متری زمین رسیده ایم و این زنگ خطری برای بحران آب است.

 

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه فاجعه بحران آب زلزله خاموشی است که تمام افراد را تهدید می کند، اظهار کرد: آفت های متعدد کشاورزی منطقه را با مشکلاتی روبرو می کند در دفع پسیل پسته شهرستان خلیل آباد موفق بود.

 

وی با تاکید بر اینکه تولید محصول سالم و ارگانیک لازمه بحث صادرات است بیان کرد: اگر قرار به رقابت کشاورز در بازارهای روز دنیا باشد باید به سمت محصول ارگانیک روی بیاوریم.

 

شاکری در پایان خاطرنشان کرد: آمیخته شدن تجربه با علم و دانش امروز مطمئناً به کمک کشاورزان خواهد آمد و باعث بالا رفتن کیفیت محصول تولیدی خواهد شد.

انتهای پیام/