به گزارش صبح توس؛ مجید طاهرپور امروز در آیین بهره برداری از گلخانه کشاورزی خلیل آباد اظهار داشت: مجتمع گلخانه ای 4200 متری با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 800 میلیون ریال بر اساس اصول و پارامترهای ویژه طراحی شده است.

 

وی با بیان اینکه این مجتمع گلخانه ای در منطقه بی نظیر است و گلخانه ای در شهرستان های همجوار با این وسعت و ابعاد کاری نیز وجود ندارد، خاطرنشان کرد: گلخانه در سه فاز سبزی و سیفی، گلهای شاخه بریده و گیاهان دارویی در زیر سقف در مساحت بالا فعالیت می کند.

 

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد راه اندازی این گلخانه را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: گلخانه سیفی و سبزیجات می تواند 20 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار کند.

 

وی با بیان اینکه اولویت به کارگیری نیروها در این گلخانه با کارشناسان و دانش آموختگان بخش کشاورزی است که امیدواریم محقق شود، اذعان کرد: با توجه به اینکه شهرستان خلیل آباد منطقه کم آبی است گریزی نیست جز اینکه به سمت بردن محصولات کشاورزی به زیر سقف حرکت کنیم.

 

طاهرپور همچنین عنوان کرد: کشت گلخانه می تواند گام مثبتی در بحث استفاده بهینه از آب و جلوگیری از آفات باشد.

 

امروزه توسعه و ایجاد اشتغال یک جهاد است

 

مجتبی شاکری در آیین بهره برداری از گلخانه سیفی و سبزیجات در خلیل آباد تاکید کرد: شهرستان خلیل آباد با ساخت مجتمع گلخانه توسط کارشناسان کشاورزی در حوزه گلخانه در منطقه پیشگام است که می تواند گام موثری در جهت توسعه اشتغال پایدار باشد.

 

وی همچنین ادامه داد: با توجه به کاهش سالانه یک متر آب های زیر زمینی در شهرستان و سرما زدگی و خسارت هایی که به محصولات وارد می شود یکی از راهکارهای اصلی جبران این مشکلات کشت گلخانه ای است.

 

فرماندار خلیل آباد با اشاره به محصولات مورد نیاز شهرستان های همجوار، ابراز کرد: قطعاً این گلخانه می تواند به عنوان یک پایلوت در منطقه برای ایجاد مجتمع های گلخانه ای و توسعه اشتغال باشد.

 

وی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی و اشتغال اشاره کرد و گفت: امروزه توسعه و ایجاد اشتغال یک جهاد محسوب می شود و هر کسی که در حوزه کارآفرینی تلاش کند می تواند خانواده هایی را در زمینه معیشت همراهی کند.

انتهای پیام/