به گزارش خبرنگار صبح توس؛ هفت روستای موسوم به زور زمند واقع در شمال شهر جغتای و در فاصله شش کیلومتری از مرکز شهرستان جغتای برای برخورداری از راه آسفالت، شاهد امروز و فردای مسئولان و وعده های انتخاباتی نماینده های شهرستان در مجلس شورای اسلامی است.

 

جمعیت دوهزار نفری ساکن در این هفت روستا، به علت اشتغال به کشاورزی و دامداری، برای رساندن تولیدات خود به بازار های هدف، در حال تردد از راه ارتباطی شش کیلومتری هستند که از کمترین استانداردها بی بهره مانده است.

 

کیفیت پایین سطح جاده خاکی این هفت روستا هر ساله خسارت مالی قابل توجهی به وسایل نقلیه تردد کننده در این محور وارد می کند، و با توجه به وضع اقتصادی ضعیف ساکنین این هفت روستا، جبران خسارات وارده، برای خانواده ها سخت می باشد.

 

علی اصغر زمندی، عضو شورای بوستان، یکی از این هف روستا در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: پس از چندسال پیگیری مکرر، نقشه برداری از مسیر احداث راه ارتباطی هفت روستای زور زمند در مهرماه سال گذشته انجام شد، و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری حدود ۳۰ میلیون تومان در راستای زیرسازی این مسیر، هزینه شده است.

 

وی اظهار داشت: با توجه به تخصیص بودجه ۲۲۰ میلیون تومانی برای احداث این راه ارتباطی، امیدواریم به فرایند ساخت این جاده سرعت داده شود و پس سالها انتظار، جمعیت دو هزار نفری ساکن در این هفت روستا بتواند به راحتی به مرکز شهرستان دسترسی داشته باشد.

 

ساخت جاده روستاهای زور زمند بزودی شروع می‌شود

 

محمد عابدی پور، معاون راه و شهرسازی شهرستان سبزوار صبح امروز در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: اقدامات اولیه برای واگذاری این پروژه به یک شرکت پیمانکار بخش خصوص در حال انجام است و بزودی ساخت این مسیر شروع می شود.

 

وی افزود: بودجه تخصیص داده شده برای ساخت راه ارتباطی هفت روستای زور زمند، ۲۲۰میلیون تومان است که برای تکمیل این مسیر کافی نیست و در صورت دریافت منابع مالی بیشتر، این پروژه را بطور کامل اجرا خواهیم کرد.

 

شایان ذکر است: بعد از جدا شدن دو اداره راه و شهرسازی و راه و ترابری، شهرستان جغتای از استقرار اداره راه و شهرسازی بی بهره مانده است و تنها دو کارمند راه و شهرسازی سبزوار در اداره راه و ترابری شهرستان جغتای مستقر می باشند و تا اطلاع ثانوی امور مرتبط با راه و شهرسازی جغتای باید از طریق این اداره در سبزوار پیگیری بشود.

 

انتهای پیام/