به گزارش صبح توس؛ حسین اسماعیلی ثانی عصر امروز در آیین افتتاحیه مرکز اقامت میان‌مدت ترک اعتیاد در شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: این مرکز به‌صورت شبانه‌روزی بیماران متقاضی ترک اعتیاد را پذیرش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مدت بستری بیماران در این مرکز 21 روز است، خاطرنشان کرد: یکی از روش‌های ترک اعتیاد بستری است و بیماران در این مرکز از طریق سم‌زدایی بدون دارو، آموزش گروهی، خانواده‌درمانی و آموزش توسط همتایان نسبت به ترک اعتیاد ترغیب می‌شود.

رئیس بهزیستی خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه این مرکز با مشارکت بخش خصوصی با مجوز اداره کل بهزیستی خراسان رضوی فعالیت خود را آغاز نمود تصریح کرد: هدف از ایجاد مرکز ترک اعتیاد کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد هست که با اقدامات درمانی تحت نظر گروه‌درمانی شامل پزشک، روانشناس و مددیار خانواده انجام می‌شود.

وی همچنین بابیان اینکه اعتیاد در رأس آسیب‌های اجتماعی قرار دارد، اذعان کرد:  با توجه به آمار رو به افزایش معتادان و آسیب‌های ناشی از آن در بین خانواده‌ها، مرکز اقامتی میان‌مدت می‌تواند به‌عنوان یکی از راه‌های ترک اعتیاد مؤثر باشد و نقش خوبی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفا نماید.

 

اعتیاد سرچشمه اکثر آسیب‌های اجتماعی است

مجتبی شاکری همچنین در این مراسم بابیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی یکی از دغدغه‌های دولت است، تأکید کرد: بهزیستی اقدامات بسیار خوبی درزمینهٔ پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام داده است.

وی در ادامه عنوان کرد: دعوت از تشکل‌ها و بخش خصوصی با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و کمک مردم از اقدامات خوب درزمینهٔ پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد در تمام زمینه‌ها به‌خصوص در حوزه مواد مخدر، طلاق و... به‌خوبی ورود کرده‌اند، تصریح کرد: اعتیاد سرچشمه اکثر آسیب‌های اجتماعی است که متأسفانه گریبان گیر بسیاری از خانواده‌ها هست.

 

گفتنی است مرکز میان‌مدت ترک اعتیاد پیام هجرت با حضور مسئولان شهرستانی و استانی در پنجمین روز از هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/