به گزارش صبح توس؛

احمد برادران ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بالا بودن سود پرداختی باعث کاهش اشتیاق به سرمایه‌گذار می‌شود اظهار داشت: برای افزایش سرمایه‌گذاری دو عامل مهم کاهش سود بانکی و سود تسهیلات در دستور کار دولت است که در صورت اجرایی شدن این گام‌های مؤثری در رونق بازار کسب‌وکار صورت خواهد گرفت.

 

وی با اشاره به فعالیت دفتر سرمایه‌گذاری در سبزوار به‌عنوان تنها دفتر شهرستانی مجموعه بیان کرد: مهم‌ترین کار این دفتر شناسایی ظرفیت‌های موجود در حوزه سرمایه‌گذاری، سرعت در امر اخذ مجوز و کوتاه کردن مسیرهای پرپیچ‌وخم اداری و همچنین جذب سرمایه‌های سرگردان در حوزه‌های مختلف است.

 

برادران در ادامه با اشاره به صدور مجوز مجموعه استخراج و فراوری سیلکی منگنز تصریح کرد: این مجموعه با سرمایه‌گذاری 160میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 150نفر در فاز اول موفق به اخذ مجوز تأسیس و موافقت‌های تأمین آب و برق شده و در مرحله واردات دستگاه موردنیاز راه‌اندازی مجموعه است.

 

فرماندار سبزوار به معضل کمبود آب در کشور و منطقه اشاره کرد و افزود: حدود 86درصد از آب مصرفی در حوزه کشاورزی صرف می‌شود که افزایش بهره‌وری در این حوزه نیازمند فرهنگ‌سازی در الگوی کشت و استفاده از شیوه‌های نوین و صحیح کشت و آبیاری محصول است.

 

وی همچنین به انسداد 45چاه غیرمجاز اشاره کرد و افزود: این موضوع با قاطعیت تمام در دستور کار قرار دارد.

 

انتهای پیام/