به گزارش خبرنگار صبح توس؛ توقف چندباره جاده مواصلاتی روستاهای غرب شهرستان جغتای با مرکز این شهرستان بعد از گذشت شش سال از کلنگ زنی آن، در سال ۹۱، موضوعی بود که هفته گذشته خبرنگار ما به سراغ آن رفته و اظهارات ابراهیم عباسی یکی از اعضای شورای روستای کهنه را در این رابطه منتشر کرد.

 

انتشار خبر مراجعه اعضای شورای این روستا به مدیریت راههای روستایی اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی و معاونت استانداری این استان برای پیگیری علل توقف این پروژه راهبردی و مهم در شبکه های فضای مجازی باعث شد تا بار دیگر خبرنگار ما با مراجعه اعضای شورای روستای کهنه، آخرین وضعیت ساخت این راه ارتباطی را جویا شود.

 

در همین رابطه ابراهیم عباسی عضو شورای روستای کهنه اظهار داشت: بعد از انتشار خبر توقف چندباره ساخت این جاده در هفته گذشته، تحرکاتی ناچیز همچون آب پاشی و غلطگ گردانی زیرساخت این محور انجام گرفت و بعد از چند روز نیز متوقف شد.

 

عباسی افزود: علت توقف ساخت جاده مواصلاتی روستاهای غربی شهرستان جغتای، ایجاد مشکل فنی در ماشین بتن ریز می باشد، و اظهارات پیمانکار حاکی از زمانبر بودن فرایند تعمیر این ماشین می باشد، موضوعی که باعث شده است تا شرکت پیمانکار اقدام به خرید دستگاه جدید بکند.

 

وی یادآور شد: مسئولان قول داده بودند تا بخشی از این راه در هفته دولت سال جاری به بهره برداری برسد، اما این اتفاق نیفتاد و مردم هنوز هم چشم انتظار تحقق وعده های مسئولان هستند.

 

علی حیدری دیگر عضو شورای این روستا به خبرنگار ما گفت: نبود اعتبارات کافی از یک طرف و خرابی دستگاه بتن ریز از طرفی دیگر باعث شده است تا برای چندمین بار شاهد توقف این پروژه باشیم.

 

حیدری افزود: در جریان دیدار اعضای شورای روستای کهنه با مدیر راه روستایی راه و شهرسازی استان خراسان رضوی و معاون استاندار، مقرر شد تا اعتبارات مورد نیاز این محور در اولویت اختصاص بودجه های عمرانی قرار گیرد.

 

وی افزود: مسئولان مدعی هستند فعلا منابع مالی لازم برای تکمیل این پروژه وجود ندارد و برای تامین بودجه مورد نیاز، باید منتظر روزهای آینده ماند، اتفاقی که باعث شده است تا از کل طلب حدود ۲۰۰ میلیون تومان شرکت پیمانکار، فقط ۵۰ میلیون تومان آن تسویه بشود.

 

عضو شورای اسلامی روستای کهنه در پایان اظهار داشت: پیمانکار ساخت این پروژه قول داده است تا با بکارگیری دستگاه بتن ریز جدید، ساخت جاده روستاهای غربی جغتای را از سر بگیرد.

 

شایان ذکر است: جاده روستاهای غربی جغتای و کارخانه سیمان جوین به طول ۱۴ کیلومتر با بهره گیری از بتن در زیر سازی آن ساخته خواهد شد و از یک لایه نازک آسفالت برای تکمیل آن استفاده می شود.

انتهای پیام/