به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری صبح امروز در نشست شورای فرهنگی شهرستان خلیل‌آباد اظهار کرد: شهرستان خلیل‌آباد نیازمند هماهنگی بیشتر برای برگزاری مراسمات فرهنگی در بخش‌های مختلف است.

 

وی همچنین ادامه داد: مراسمات مذهبی و فرهنگی متعددی در سطح شهرستان برگزار می‌شود، ولی برای جلوگیری از موازی کاری به هماهنگی بیشتری نیاز است.

 

فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه 260 شبکه ماهواره‌ای علیه ایران به‌ویژه تشیع برنامه‌ریزی می‌کنند، خاطرنشان کرد: بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات مذهبی جوانان و نوجوانان یکی از برنامه‌های ضروری شهرستان است.

 

وی با تأکید بر اینکه بالا بردن سطح آگاهی مذهبی جوانان و نوجوانان می‌تواند سدی در برابر شک و شبهه‌هایی که ایجاد می‌شود، باشد، تصریح کرد: دشمن نگران ترویج فرهنگ فاطمی، علوی و حسینی است.

 

شاکری بابیان اینکه تمام آحاد جامعه در خنثی کردن این توطئه‌ها نقش تأثیرگذاری خواهند داشت، بیان کرد: روحانیون در سطح شهر و روستا نقش مهمی در این رابطه با توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند.

 

وی آسیب‌شناسی فعالیت‌های مذهبی در سطح شهرستان را لازم و ضروری دانست و عنوان کرد: طولانی شدن مراسمات مذهبی یکی از آسیب‌های این مراسمات است؛ چراکه این طولانی شدن می‌تواند تأثیرگذاری خود را کاهش دهد.

 

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: روحانیون و مداحان باید دقت نظر لازم را برای وقت مردم در نظر گیرند تا نسل جوان و نوجوان از مراسمات مذهبی روی‌گردان نشوند.

انتهای پیام/