به گزارش خبرنگار صبح توس؛ پروژه ساخت راه ارتباطی روستاهای محروم غرب شهرستان جغتای شامل الله آباد، کهنه، منیدر، شادمان، حسین آباد، ایستگاه آزادوار، محمدیه و جاورتن با وجود گذشت شش سال از کلنگ زنی آن، برای چندمین بار متوقف شد.

 

این راه ارتباطی علاوه بر روستاهای غربی جغتای، به عنوان راه ارتباط اصلی کارخانه سیمان جوین، یکی از بزرگترین مراکز صنعتی و تولیدی در حوزه استحفاظی شهرستان جغتای نیز کاربرد دارد و در صورت تکمیل، سهم بسزایی در افزایش سرعت انتقال تولیدات این کارخانه خواهد داشت.

 

این راه ارتباطی در صورت تکمیل، می تواند گَرد محرومیت را از چهره محرومترین روستاهای شهرستان جغتای در مرز استان سمنان از بین برده و یا حداقل تاثیر بسزایی در عمران و آبادانی آنها داشته باشد.

 

در همین رابطه صبح امروز ابراهیم عباسی، عضو شورای اسلامی روستای کهنه یکی از روستاهای بزرگ و قدیمی شهرستان جغتای در گفت و گو با خبرنگار ما به گلایه از بدقولی های مسئولان شهرستان و استان پرداخت.

 

عباسی اظهار داشت: امروز فردای مسئولان برای تکمیل پروژه راه ارتباطی روستاهای غربی جغتای پایان ندارد و شش سال است که مردم محروم این روستاها جز وعده های رنگارنگ چیزی عایدشان نشده است.

 

وی با اشاره به تردد جمعیت حدود شش هزار نفری از این راه ارتباطی خاطرنشان کرد: حدود دو هزار خانوار ساکن در این روستاها و همچنین ماشین آلات سنگین کارخانه سیمان چشم انتظار همت مسئولان برای تکمیل آن می باشند.

 

عضو شورای روستای کهنه افزود: کلنگ این جاده کیلومتری در زمان مسئولیت استاندار دولت دهم به زمین خورده است و در جریان سفر مسئولان دولت یازدهم نظیر استاندار خراسان رضوی و نمایندگان مجلس قول هایی برای تکمیل آن به مردم داده شد؛ اما نتیجه ای جز فعالیت مقطعی کارگاه ساخت آن و توقف چندباره این پروژه در بر نداشته است.

 

عباسی یادآور شد: روستاهایی که با احداث این راه قرار است به مرکز شهرستان متصل شوند، در مجموع  35 شهید را تقدیم انقلاب و نظام کرده اند و بی مهری مسئولان دولتی نسبت به این مردم عجیب است.

 

وی در تشریح پیگیری های انجام شده در این رابطه اظهار داشت: به هر نهادی که بتواند در این راستا کمکی بکند، مراجعه کردیم و اخیرا هم نامه ای به مسئول راههای روستایی اداره کل راه و شهرسازی استان فرستادیم و علت توقف چندباره این پروژه را از وی خواستار شدیم.

 

عضو شورای اسلامی روستای کهنه در پایان از مسئولان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی خواست تا با تکمیل این پروژه راهبردی و مهم، فرصت زدودن گرد محرومیت از چهره مردم درد کشیده روستاهای غربی شهرستان جغتای را از دست ندهند و بر زخم کهنه آنها التیام ببخشند.

 

 

انتهای پیام/