به گزارش صبح توس؛ وحید احمدی ظهر امروز در نشست کارگروه مبارزه با قاچاق کالا شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: سازمان دامپزشکی به‌منظور جلوگیری از ورود قاچاق کالا برای تمامی محصولات مرتبط با دامپزشکی اعم از فراورده‌های خام دامی، دام و ...مجوز حمل طراحی کرده است.

وی بابیان اینکه این مجوزها به‌صورت الکترونیکی صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: صدور مجوزهای حمل محصولات مرتبط با دامپزشکی یکی از راه‌های مقابله با حمل غیرمجاز یا قاچاق است.

مدیر شبکه دامپزشکی خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه هماهنگی‌های لازم برای اخذ مجوزهای حمل با نیروی انتظامی شهرستان صورت گرفته است، تصریح کرد: 4 مورد حمل غیرمجاز دام سبک و سنگین در شهرستان توقیف‌شده است.

وی بابیان اینکه پلیس آگاهی شهرستان خلیل‌آباد موارد حمل غیرمجاز را به‌خوبی اطلاع می‌دهند، اذعان کرد: شهرستان خلیل‌آباد در مسیر تردد اصلی قرار ندارد و کمتر با مشکل حمل غیرمجاز دام روبرو است.

احمدی همچنین عنوان کرد: با توجه به اینکه تعزیرات حکومتی در شهرستان وجود ندارد با تعاملی که صورت گرفت پرونده‌های دامپزشکی از ابتدای سال 96 به دستگاه قضایی شهرستان ارجاع داده می‌شود.

وی بر ضرورت برخورد جدی با حمل غیرمجاز دام تأکید کرد و گفت: یکی از عوامل اصلی انتقال بیماری تب کریمه کنگو قاچاق دام از استان‌های مرزی است.

این مقام مسئول در پایان بابیان اینکه عراق، افغانستان و پاکستان بیشترین موارد شیوع بیماری تب کریمه کنگو در دنیا رادارند تأکید کرد: با توجه به اینکه ایران هم‌مرز با این سه کشور است مقابله با تردد غیرمجاز دام یکی از راه‌های مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو است.

انتهای پیام/