سید حسن ذاکرین، در گفت‌وگو با صبح توس، با بیان اینکه به دلیل تأثیرگذاری، مأموریت این سازمان نسبت به سال پیش بسیار بیشتر شده است، اظهار کرد: رشد و تعالی مداحان از طریق آموزش و کار فرهنگی و رشد و تعالی جامعه از طریق مداحی، دو مأموریت و هدف اصلی سازمان است.

 

وی ادامه داد: برای عدم انحراف و به دام افتادن مداحان توسط نیروهای معاند، کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود، چراکه دشمن به شدت بر روی این قشر از جامعه به صورت هدفمند برنامه ریزی کرده است.

 

شهر مشهد در حوزه اشعار و مداحی‌های انقلابی جایگاه لازم را ندارد

 

ذاکرین ضمن اشاره به این نکته که متأسفانه شهر مشهد در حوزه اشعار و مداحی‌های انقلابی جایگاه لازم را ندارد، عنوان کرد: برای نیل به این هدف نیز دوره‌های توانمندسازی برای مداحان و شاعران برگزار می‌شود که استقبال خوبی نیز صورت گرفته است؛ البته این دوره‌ها در تمامی استان برای همه مداحان برگزار می‌شود.

 

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی بیان کرد: شاعران به دسته عمده هیأتی و ادبیاتی تقسیم می‌شوند که از این بین شاعرانی که توان سرایش شعر برای اهل بیت دارند شناسایی شده‌اند و آن‌ها را در کلاس‌های مختلف برای سرودن شعر غنی آماده می‌کنیم.

 

کتاب «انسان 250 ساله» مرجع رسمی سازمان برای مداحان است

 

وی عنوان کرد: کتاب انسان ۲۵۰ ساله مقام معظم رهبری برای این سازمان به عنوان مبنا و مرجع رسمی شناخته می‌شود که در آن تاریخ، اخلاق و بصیرت در یک قالب دیده می‌شود.

 

ذاکرین یادآور شد: در هیأت‌های قدیمی سبک‌های مشخصی برای سینه زنی وجود داشت، ولی نسل امروز با سبک‌های قدیمی نمی‌تواند ارتباط خوبی برقرار کند، بنابراین برای پوشش این چالش به تربیت سبک رو آورده‌ایم تا علاوه بر غنای اشعار، جوانان را نیز با سبک‌های نوین جذب کند.

 

طرح «هر مسجد یک مداح» در مساجد مشهد پیاده خواهد شد

 

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: به دنبال پیاده سازی طرح «هر مسجد یک مداح» هستیم تا همیشه مداحی انقلابی و با سواد بتواند در مسجد حضور مؤثر و مستمر داشته باشد.

 

وی با بیان این نکته که برای هرچه بهتر شدن مراسمات در تمامی هیأت‌ به دنبال یکسان سازی الگو مداحی برای مداحان هستیم، گفت: جدایی جوانان از پیرغلامان در هیأت، به انحراف ختم می‌شود.

 

ذاکرین یادآور شد: موکب بشیر و شب شعر مباهله از جمله برنامه‌هایی است که طی ماه‌های آینده برگزار می‌شود که اولین برنامه برای مسیر مشهد، قم، تا کربلا طراحی شده است و شب شعر مباهله نیز برای بزرگداشت این روز بزرگ اسلامی است.

 

انتهای پیام/