به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان خلیل‌آباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهید صارمی اظهار داشت: خبرنگاری از مشاغل سخت و طاقت‌فرسا است که در عرصه‌های مختلف حتی در گرما و سرما حضوری مؤثر دارند.

 

نقش رسانه در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان بسیار مهم است

 

وی بابیان اینکه خبرنگاران قدرت تأثیرگذاری جدی در تمامی مراحل دارند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران از اول انقلاب حضور چشمگیری در اقصی نقاط دنیا داشتند و کار بسیار تأثیرگذاری را بر عهده دارند.

 

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای مختلفی برای ضربه زدن به‌نظام تلاش می‌کنند، تصریح کرد: هرسال که می‌گذرد نقش خبرنگاران و رسانه در خنثی‌سازی این توطئه‌ها بسیار جدی‌تر می‌شود.

 

وی خبرنگاران را پل ارتباط بین مردم و مسئولین دانست و بیان کرد: رسانه‌ها می‌توانند با ارسال به‌موقع اخبار در کمترین زمان و باصداقت کامل باعث جلب اعتماد عمومی مردم شوند.

 

احیای اخلاق و تعامل سازنده با دنیا از اهداف دولت دوازدهم است

 

شاکری با تأکید بر اینکه خبرنگاران در انتقال صحیح و درست مشکلات مردم و همچنین ظرفیت‌های شهرستان اهتمام ویژه‌ای داشته باشند، عنوان کرد: خبرنگاران شهرستان خلیل‌آباد در عرصه‌های مختلف حضور فعالی دارند، همچنین رویدادهای مختلف را به‌خوبی منعکس می‌کنند.

 

وی احیای اخلاق و تعامل سازنده با دنیا و برطرف شدن مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را از اهداف دولت دوازدهم دانست و تأکید کرد: هفته دولت فرصت خوبی برای استفاده از ظرفیت بی‌نظیر رسانه است و باید به کمک رسانه اقدامات و عملکرد نظام و دولت را برای مردم بازگو کرد.

 

این مقام مسئول بابیان اینکه مدیران باید در طول سال ارتباط نزدیکی و تعامل سازنده‌ای با رسانه‌ها داشته باشند، ابراز کرد: با آغاز به کار دولت دوازدهم فصل جدیدی از تعامل و همدلی شروع‌شده است و باید از این ظرفیت به‌خوبی استفاده کنیم.

 

دمیدن روحیه امید به مردم از وظایف خبرنگاران است

 

وی با تأکید بر اینکه ثبت به‌موقع وقایع و ماندگار شدن آن‌ها یکی از اقدامات خوب خبرنگاران است، بیان کرد: اخلاق‌مداری و نقد منصفانه و عادلانه و همچنین دمیدن روحیه امید از وظایف خبرنگاران است که باید در دستور کار خود داشته باشند.

 

شاکری بابیان اینکه تزریق ناامیدی به مردم از اهداف دشمن است، تصریح کرد: منصفانه و عالمانه نقد کردن بسیار کارگشا خواهد بود و باعث توسعه و ارتقاء جامعه و شهرستان می‌شود.

 

وی در پایان با تأکید بر اینکه امید دادن به جامعه بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: هیچ حدومرزی برای حضور خبرنگاران و انتقال و انعکاس رویدادهای شهرستان نداریم.

انتهای پیام/