به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر موحدی در خطبه های امروز نماز جمعه این شهرستان که در مسجد جامع این جغتای برگزار شد با اشاره به تنفیذ حکم رئیس جمهور دوازدهم از طرف مقام معظم رهبری و همچنین تحلیف وی گفت: در روزهای انتخابات وعده هایی داده شده است که باید به آنها عمل بشود.

 

امام جمعه جغتای افزود: وعده هایی که توسط حسن روحانی در روزهای داغ انتخابات به مردم داده شد، توسط هزاران رسانه ضبط و منعکس شده است و از این رو قابل انکار نبوده و مردم آنها را فراموش نخواهند کرد.

 

حجت الاسلام موحدی پور ضمن توصیه رئیس جمهور به استفاده از افراد دلسوز و کارآمد در کابینه دوازدهم، خاطرنشان کرد: برخی از افراد با نفوذ و صاحب منصب بدنبال سهم خواهی از کابینه دولت جدید بوده و در تلاش هستند تا خود و یا افراد مورد تایید خود را به هر طریقی وارد این کابینه کنند.

 

رئیس جمهور به توصیه های ده گانه رهبری عمل کند

 

وی در ادامه با یادآوری توصیه های ده گانه رهبر معظم انقلاب به روحانی به عنوان دوازدهمین رئیس جمهور، گفت: مردم با حضور پرشور و انقلابی در پای صندوق های رای به وظیفه خود در بالاترین کیفیت ممکن عمل کردند و حال وقت انجام وظیفه رئیس جمهور و رفع مشکلات کشور است.

 

خطیب نماز جمعه جغتای افزود: معیشت مردم، اشتغال جوانان و رکود به عنوان سه مشکل اساسی هستند که گریبان مردم را گرفته اند و حل و فصل آنها و خروج از وضعیت فعلی نیازمند کار جهادی و توجه به توانمندی های بومی است.

 

امام جمعه جغتای همچنین خاطرنشان کرد: برخی تعامل با دنیا را به عنوان اهداف این دولت و آن دولت بیان می کنند و غافل هستند که تعامل سازنده و عزتمندانه با جهان جزو اهداف انقلاب اسلامی است؛ اما باید توجه داشته باشیم که همانند برجام، راه را برای سوء استفاده دشمن باز نگذاریم و بعد از دو سال شاهد آن باشیم که حتی بانکهای چین هم روابط خود را با کشورمان قطع کرده اند.

 

از صنایع کوچک حمایت شود

 

 حجت الاسلام موحدی پور خاطرنشان کرد: واردات بی رویه کالاهای بی کیفیت و درجه سه چینی اعم از اسباب بازی، لوازم تحریر، پوشاک و هزاران کالای دیگرفلج شدن صنایع داخلی را بدنبال داشته است.

 

خطیب نماز جمعه جغتای اظهار داشت: صنایع کوچک در شهرهای کوچک و همچنین صنایع پایین دستی فعال در روستاها باید مورد حمایت بخش دولتی قرار گیرند تا کشور از یک وارد کننده محض به صادر کننده غیر نفتی تبدیل شود تا از میزان وابستگی خود به بیگانگان بکاهیم.

 

آیا آمریکایی ها هم اجازه بازدید از مراکز نظامی خودشان را به ما می دهند؟

 

امام جمعه جغتای با طرح این سوال که آیا آمریکایی ها هم اجازه بازدید از مراکز نظامی خودشان را به ما می دهند؟، گفت: زمزمه هایی شنیده می شود که آمریکایی ها بدنبال بازدید از مراکز نظامی کشورمان هستند، عملی که در صورت تحقق آن، تمام اطلاعات نظامی و امنیتی کشورمان براحتی در اختیار دشمنان قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/