به گزارش صبح توس؛ علی فاضلی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد در گفتگو با ندای گناباد گفت: پس از جدا شدن بخش ورزش از آموزش و پرورش و فعالیت آن در قالب وزارت ورزش و جوانان، طبق سیاست های اعمال شده در این زمینه مقرر شد که اماکن و فضاهای ورزشی به بخش خصوصی واگذار و به صورت خودگردان و توسط خود مردم اداره شوند.

 

وی با اشاره به سیاست های حمایتی دولت در زمینه ورزش های همگانی و قهرمانی، افزود: وظیفه اداره ورزش و جوانان نظارت بر فعالیت های هیئت های ورزشی و اماکن زیرمجموعه خود و سایر اماکن ورزشی در اختیار نهادها و سازمان ها و نیز توسعه و گسترش ورزش همگانی در سطح شهرستان است.

 

فاضلی اظهارکرد: ما در حوزه ورزش شهرستان با در اختیار داشتن به ازای هر نفر دو مترمربع سرانه فضای ورزشی، در سطح خراسان رضوی در جایگاه نخست قرار داریم درحالیکه سرانه کشوری در این زمینه نیم مترمربع است؛ اما مشکل ما در شهرستان عدم بودجه و امکانات کافی جهت تجهیز این اماکن و فضاهای ورزشی موجود در شهرستان می‌باشد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد با اشاره به بهره مندی ورزشکاران ورزش های رزمی تا پایان امسال از سالن اختصاصی مناسب، خاطرنشان کرد: هیچگاه تجلیل از قهرمانان و افتخارآفرینان ورزشکار شهرستان را فراموش نکرده و به دنبال آن هستیم تا با تأمین اعتبار لازم، جشنواره تجلیل از این عزیزان را در سال جاری برگزار کنیم.

 

فاضلی با اعلام خبر تجلیل و قدردانی از بانوان كاراته كار گنابادي که اخیرا موفق به کسب مدال در مسابقات آزاد كاراته کشوری شدند، تصریح کرد: سعی ما بر این است تا به میزان توان و منابع مالی موجود، از کلیه ورزشکاران در تمامی عرصه های ورزشی حمایت کنیم؛ اما متأسفانه در حال حاضر به دلیل کمبود این منابع، از مسابقاتی که در سطح آزاد برگزار میشود محدودیت های حمایتی داریم، بنابراین از بخش های خصوصی شهرستان تقاضا داریم جهت پیشرفت و توسعه سطح ورزش شهرستان مشارکت بیشتری داشته باشند.

 

وی در پایان ضمن ابراز تأسف از حضور دو بازیکن ایرانی در بازی مقابل نماینده رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: روحیه پهلوانی و ورزشکاری ایجاب میکند که به ارزش های دینی و ملی پایبند باشیم.

 

انتهای پیام/