به گزارش خبرنگار صبح توس؛ رقابت های باچوخه یادواره پهلوان ججو در ریواده مرکز بخش هلالی شهرستان جغتای معتبرترین و بزرگترین رویداد ورزشی شهرستان جغتای است که هر ساله در ایام عید نوروز در محل گود پهلوان ججو ریواده برگزار می شود.

 

بیست و پنجمین دوره این رقابت ها در نهمین روز از عید نوروز سال جاری نیز میزبان برترین چهره های این رشته نظیر محسن ولیان و کامران رستمی و دیگر نام آوران این عرصه از سرتاسر کشور عزیزمان بود.

 

حضور پرشور علاقمندان به این رشته از نقاط مختلف خراسان رضوی برای تماشای رقابت ها، باعث توجه و حضور مسئولان رده بالای شهرستان به این نقطه از شهرستان جغتای شده است.

 

در همین راستا حضور رمضانعلی سبحانی فر و حسین مقصودی به عنوان نمایندگان مردم شهرستان جغتای در مجلس شورای اسلامی در حین برگزاری بیست و پنجمین دوره از مسابقات باچوخه ریواده با دادن وعده های کمک نقدی مجموعا به مبلغ ۸۰ میلیون تومان از طرف این دو مسئول همراه بود که همین امر باعث شد تا پس از چهار ماه به سراغ مسئولان اجرایی این مسابقات برویم و روند تحقق این وعده ها را پیگیری کنیم.

 

اخبار دریافتی از طرف مسئولان دفاتر این دو نماینده پس از انتشار خبر پیگیری وعده ها در فضای مجازی، گویای انجام پیگیری های لازم و تا حدودی تحقق وعده هایی می باشد که در روز برگزاری آخرین دوره این مسابقات به مردم و مسئولان برگزاری داده بودند.

 

در همین راستا دفتر حسین مقصودی با انتشار جوابیه ای از پیگیری کمک ۳۰میلیونی و دریافت دستور کتبی از وزیر فرهنگ و ارشاد خبر داد و از شورای اسلامی ریواده خواسته است تا ادامه پیگیری ها را تا دریافت وجه نقد اختصاص یافته، ادامه دهند.

 

دفتر رمضانعلی سبحانی فر نیز با انتشار تصویر نامه پیگیری های خود از نهایی شدن دریافت کمک نقدی ۵۰ میلیون تومانی به منظور کمک به تجهیز گود پهلوان ججو خبر داد.

 

این نامه که تاریخ آن به قبل از برگزاری مسابقات مربوط می شود، خطاب به وزیر ورزش و جوانان کشور نوشته شده است و پاراف انجام شده نشانگر موافقت با پرداخت مبلغ ۵۰ میلیون تومان به گود کشتی پهلوان ججو می باشد.

گود پهلوان ججو به توجه بیشتری نیاز دارد

در همین راستا میثم کیوانلو یکی از مسولان اجرایی مسابقات چوخه یادواره پهلوان ججو به خبرنگار ما گفت: نمایندگان مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی در زمینه وعده های خود برای بهسازی گود چوخه پهلوان ججو پیگیری ها لازم را انجام داده اند که جای تشکر دارد.

 

وی ضمن درخواست از شورای اسلامی ریواده برای ادامه پیگیری ها تا جذب کامل مبالغ اختصاص یافته، اظهار کرد: گود پهلوان ججو به عنوان میزبان بزرگترین رویداد ورزشی شهرستان جغتای باید بیش از این ها مورد توجه مسولان قرار گیرد تا بهسازی و تجهیز آن سرعت بیشتری به خود بگیرد.

انتهای پیام/