به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط مقام معظم رهبری روز گذشته با حضور ده‌ها کشور خارجی در ایران برگزار شد.

وی بابیان اینکه برگزاری این مراسم شکست آمریکا را در پی داشت که همیشه طرح انزوای ایران را مطرح می‌کردند، خاطرنشان کرد: این مراسم که با حضور سران ده‌ها کشور خارجی در ایران برگزار شد پروژه ایران هراسی که توسط عربستان صورت می‌گیرد را از بین برد.

 

تنفیذ نوعی نظارت 4 ساله عملکرد رئیس‌جمهوری است

خطیب جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه طبق قانون اساسی  برای 4 سال دیگر به‌عنوان رئیس‌جمهور دولت دوازدهم اعتبار و مشروعیت پیدا کرد، تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی و مطابق با قانون اساسی برای رسیدن به جایگاه ریاست جمهوری چند مرحله را پشت سر گذاشت که تنفیذ در راستا و اختیارات رهبری انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد.

وی بابیان اینکه تنفیذ به معنای تأیید رأی مردم و مشروعیت‌یابی رئیس‌جمهور منتخب مردم است، اذعان کرد: مراسم تنفیذ یک امر تشریفاتی نیست بلکه یکی از اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین مراسماتی است که عالی‌ترین مقام اجرایی بعد از رهبری نظام، میثاق و تعهدی برای انجام کلیه مواضع و کارهای اجرایی کشور با محوریت نظام اسلامی و منویات مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد.

ناهیدی ادامه داد: صرفاً این تنفیذ کلید خوردن یک دوره چهارساله ریاست جمهوری نیست بلکه نوعی نظارت چهارساله است و در صورت خارج شدن از قانون این تنفیذ باطل می‌شود.

 

عمل خبرنگاران به رسالت انقلابی خود ضروری است

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن 17 مرداد سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار، عنوان کرد: روز خبرنگار فرصتی برای یادآوری رسالت خطیر خبرنگاری و قدردانی از زحمات بسیار آنان است.

امام‌جمعه خلیل‌آباد همچنین ابراز کرد: آسیب‌ها و خطرات خبرنگاری بسیار زیاد است و خبرنگاران باید رسالت انقلابی خود و انتقال مفاهیم انقلابی به داخل و خارج از کشور به‌خوبی عمل کنند.

وی بابیان اینکه  بیش از 40 مشکل در سبک زندگی دینی و اسلامی جامعه واردشده که جامعه از آن رنج می‌برد، تصریح کرد: کارشناسان دینی باید دغدغه لازم برای برطرف کردن این 40 مشکل داشته باشند.

حجت‌الاسلام ناهیدی  در پایان با اشاره به سبک زندگی از دیدگاه امام رضا(ع)، خاطرنشان کرد: یکی از مسائل سبک زندگی اسلامی اهمیت نماز اول وقت است که امام رضا(ع) بر آن تأکید داشتند و ترک آن بدون عذر را روا نمی‌داشتند.

انتهای پیام/