به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در همایش اُلفت خانواده کمیته امداد خلیل‌آباد اظهار کرد: کمیته امداد به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، وجود امام راحل و شهدای گران‌قدر شکل گرفت.

 

وی بابیان اینکه برکات کمیته امداد همیشه در جامعه جاری است، خاطرنشان کرد: از بدو انقلاب شاهد خدمت‌رسانی بسیار زیاد و تأثیرگذار این نهاد مقدس در عرصه‌های مختلف بودیم.

 

فرماندار خلیل‌آباد در ادامه تصریح کرد: امروزه خانواده‌های محروم زیادی با کمک کمیته امداد در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی کشور موفقیت‌های چشمگیری را کسب می‌کنند.

 

وی بابیان اینکه دهه کرامت فرصت خوبی برای گردهمایی خانواده‌ کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) در خلیل‌آباد بود، بیان کرد: نهاد خانواده اهمیت بسیار زیادی در جامعه دارد و برنامه‌های زیادی در دستور کار 23 نهاد استانی و شهرستانی به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده قرارگرفته است.

 

شاکری پرداختن به خانواده‌ها و تقویت بنیان آن را ازجمله اهداف برگزاری این قبیل جشن‌ها و همایش‌ها خواند و عنوان کرد: خانواده به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین نهادهای مؤثر در اجتماع و جوامع اسلامی نقش بی‌نظیری در توفیقات فرزندان خود دارد.

 

وی موفقیت یک جامعه را درگرو داشتن خانواده سالم و موفق دانست و تأکید کرد: با توجه به تنوع امکانات رفاهی، خدماتی و فناوری‌ها به‌خصوص در فضای مجازی باید دقت بیشتری به تربیت فرزندان در خانه و خانواده داشته باشیم.

 

این مقام مسئول بابیان اینکه توانمندسازی، مهارت‌آموزی و خودکفایی از اهداف کمیته امداد و نهادهای حمایتی است، ابراز کرد: با توجه به افزایش مستمری که از ابتدای سال جاری صورت گرفت قطعاً خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد می‌توانند اشتغال و اقتصاد فرزندان را تقویت کنند تا بتوانند خودکفا و کارآفرین باشند.

 

وی خودکفایی و کارآفرین بودن خانواده‌های تحت حمایت تمام نهادهای حمایتی را از اولویت‌های دولت دوازدهم دانست و بیان کرد: ایجاد اشتغال از اصولی‌ترین و محوری‌ترین کارهای راهبردی دولت است.

 

شاکری در پایان بابیان اینکه کمیته امداد نقش تأثیری گذاری در ایجاد اشتغال خانواده‌های تحت حمایت خود دارد، خاطرنشان کرد: در سال 96 اعتبارات و تسهیلات خوبی برای این امر در نظر گرفته‌شده است.

 

انتهای پیام/