به گزارش صبح توس؛ هادی ایزدی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز که صبح امروز در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد گفت: قانون مبارزه با قاچاق در اواخر سال92 اصلاح و پس از آن به واحدهای مربوطه ابلاغ شد.در مورد شهرستان گناباد هم باید گفت که این شهرستان نه مبدأ و نه مقصد کالای قاچاق است، بلکه صرفا بعنوان مسیر عبور قاچاق تلقی میشود.

وی افزود: ازآنجا که بازار گناباد محدود است، لذا آمار کالای قاچاق کشف شده در سال گذشته بسیار محدود و به ارزش حدود 62میلیون ریال بوده است.

ایزدی ضمن اشاره به اینکه در طول سال قریب به 25میلیون کامیون سفر انجام میشود در حالیکه 30درصد آنها فاقد بارنامه هستند، تصریح کرد : راه‌اندازی سامانه جامع انبار نقش بسزایی در کنترل و مبارزه با کالاهای قاچاق داشته است به طوریکه از سال گذشته تاکنون حدود 3هزار و 176مورد انبار شهرستان در این سامانه ثبت شده است و لذا دیگر برای انبارهای فاقد ثبت، بارنامه صادر نخواهد شد.

رئیس اداره صنعت و معدن گناباد در خصوص عملکرد سه ماهه اداره صنعت،معدن وتجارت گناباد در حوزه مبارزه با کالاهای قاچاق افزود : از 240مورد بازرسی صورت گرفته،10 فرم تخلف به ارزش بالغ بر 12 میلیون ریال تنظیم شده که شامل 1700 نخ سیگار و 300 بسته ناس بوده است.

 

انتهای پیام/