به گزارش خبرنگار صبح توس؛ مولوی شرف الدین جامی الاحمدی امام جمعه اهل سنت تربت جام امروز در جلسه شورای اداری شهرستان که در سالن شهید نصیری برگزار شد گفت: دشمن با ایجاد تفرقه میان مسلمانان می خواهد نفوذ کند که همه مسولان موظفند براساس دستور قرآن و رهبری به دنبال ایجاد وحدت باشند.

جامی الاحمدی ادامه داد: اولین توطئه دشمن برای نفوذ ایجاد رخنه و تفرقه است که جمهوری اسلامی توانسته باحفظ وحدت بین مسلمین مانع نفوذ دشمن شود.

وی با اشاره با اقدام پیامبراسلام در صدر اسلام عنوان داشت: اولین قدم پیامبر ایجاد وحدت بین دوقبیله بزرگ که سالها طولانی جنگ داشتن بود و دشمن اسلام که یهودیان مدینه بودند با انتشار اختلاف گذشته می خواستند تفرقه ایجاد کند که پیامبراسلام مانع شدند خوب است از تاریخ درس بگیریم و دشمن راشناسیم.

امام جمعه اهل سنت تربت جام با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری یادآور شد: دراین نقطه مرزی همه باید هوشیار، بیدار ، آگاه و دشمن شناس باشند تا خدشعه ای بر وحدت جامعه وارد نشود که تفرقه و پراکندگی مسلمانان باعث می شود دشمن از کوچک ترین روزنه ب تفرقه ایجاد کند و همه باید با برادری و مودت در جهت ارتقاء وحدت تلاش کنیم.

مولوی جامی الاحمدی با اشاره به انتصابات صورت گرفته خاطر نشان کرد: مدیران اجرای باید افراد شایسته باشند و اگر شایسته سالاری مطرح شود شیعه و اهل سنت ندارد و خدمت کردن باید برای همه مردم باشد.

وی با اشاره به مشکلات فضای مجازی عنوان کرد: افراد در گروه های فضای مجازی از خدا بترسند و برعلیه وحدت در شهرستان اقدام نکنند و حفظ و آبروی انسان ها برای همه واجب است و همه بایید حافظ مصالح ملی و خط قرمزها بوده و رعایت کنیم.

انتهای پیام/