به گزارش صبح توس؛ با حضور  مسئولان بسيج سازندگى سپاه طرقبه شاندیز از مزرعه توليدات گلخانه گل سرخ در طرقبه بازدیدی صورت گرفت که طی آن مشکلات و درخواست‌هاى اين توليدکننده محصولات گلخانه‌اى مطرح شد.

 

بانو فاطمه غمگين گلستانى توليدکننده محصولات گلخانه‌اى با 18 سال سابقه فعالیت در این عرصه، سرپرست خانواده و دارای دو فرزند معلول است که در حال حاضر با دو فرزند و خانواده در اين مزرعه مشغول کار می‌باشد.

 

این بانوی فعال در عرصه اقتصادمقاومتی شهرستان گفت: زمين مزرعه را در 3 سال پيش اجاره کردم و با وامى که به صورت خوداشتغالى ازکميته امداد گرفتم موفق به راه اندازی اين مزرعه گلخانه‌اى شدم و اين وام کمک بسیاری در ادامه فعالیت داشت.

 

وی افزود: در حال حاضر بزرگترين مشکل این مجموعه عدم دسترسى به بازار فروش محصولات هست و با توجه به نامه‌نگاری های صورت گرفته با شهرداری و بهزیستی درخواست رسیدگی به وضع تولید و حمایت از تولیدکنندگان را داریم.

 

 

این بانوی گلستانی اظهار کرد: توانایی تولید هر نوع گل و گياهى را که در فضاى سبز مشهد و شهرستان کار می‌شود را داریم و تنها نيازمند حمايت مسؤلين براى ورود به بازارهاى فروش محصولات هستيم.

 

وی افزود: امسال سطح توليدات خود را افزایش دادیم اما به دليل عدم حمايت و پشتيبانى محصولات گلهای گلخانه باوجود داشتن عالی ترین کیفیت به فروش نرسیده است.

 

این بانوی کارآفرین گلستانی تصریح کرد: باتوجه به مسافت های طولانی و هزینه های بالای رفت و آمد شرکت در نمايشگاه‌هاى مختلف براى ما سود اور نيست هرچند صرف حضور در چنین نمايشگاه هایی موجب رونق بازار می شود.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم مشکلاتی همچون تهیه آب و زمین مناسب آمادگی و تجربه لازم براى توليد و پرورش گياهان دارويي را داریم.

 

فاطمه گلستانی با بیان اینکه رسيدگى و همکارى مسؤلين شهر صرفاً در حد نامه‌نگاري‌هاى ادارى هست و به هیچ وجه جنبه اجرايي ندارد گفت: تا امروز این رفت و آمدهای اداری سودى براى من به عنوان مسئول توليد کننده نداشته لذا از مسؤلين درخواست کمک و همکارى اساسى دارم تا حداقل در ایجاد بازار فروش محصولات زمینه مناسبی را فراهم کنند.

انتهای پیام/