به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خلیل‌آباد اظهار کرد: مجتبی شاکری ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: با توجه به اینکه استان خراسان رضوی جزء استان‌های حادثه خیز محسوب می‌شود نقش آموزش برای ارتقاء سطح دانش مدیران بسیار حائز اهمیت است.

 

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: حفظ آمادگی بیشتر برای مدیریت صحیح بحران‌ها در زمان حوادث نیز کمترین خسارت را در پی خواهد داشت.

 

فرماندار خلیل‌آباد ضمن تأکید بر آموزش و فرهنگ‌سازی، تصریح کرد: آموزش شهروندان برای مقابله با بحران‌ها در مواقع لزوم اهمیت فراوانی دارد و دستگاه‌هایی نظیر هلال‌احمر، آموزش‌وپرورش و دستگاه‌هایی که می‌توانند نقش آموزشی ایفا کنند باید این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

 

وی در ادامه بیان کرد: شناسایی مشکلات و آسیب‌ها در سطح شهرستان باید جدی گرفته شود و نقاط حادثه‌خیزی که در برابر حوادث آسیب‌پذیر هستند، شناسایی شوند.

 

شاکری ضمن تأکید بر مقام سازی مسکن‌های بافت فرسوده شهری و روستایی، عنوان کرد: تسهیلاتی در این خصوص برای متقاضیان در نظر گرفته‌شده است و مردم باید اهتمام ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

 

وی همچنین گفت: هر مدیری به تفکیک حوزه کاری باید در سطح شهرستان آمادگی لازم را برای رویارویی با هرگونه حادثه‌ای را داشته و بررسی‌های لازم را از حوزه کاری خود داشته باشند.

 

این مقام مسئول بابیان اینکه آموزش شهروندان برای کمک در مواقع ضروری بسیار حائز اهمیت است، تأکید کرد: نیروهای داوطلب، بااستعداد و آماده در مواقع لازم می‌توانند بهترین کمک را در مقابله با حوادث داشته باشند و آموزش این شهروندان از وظایف دستگاه‌های مربوطه است.

 

وی در پایان با تأکید بر اینکه صرفه‌جویی در مصرف آب و برق باید در اولویت همه باشد، ابراز کرد: فرهنگ‌سازی و مصرف بهینه انرژی با توجه به گرمای هوا باید در دستور کار تمام شهروندان و دستگاه‌های اداری باشد.

انتهای پیام/