به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری روز گذشته در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: خرده‌فرهنگ‌هایی در طی سالیان متمادی در بین مردم مرسوم شده است و در این جلسات متعدد باید یک بازنگری در این فرهنگ‌ها صورت بگیرد.

وی بابیان اینکه مشکلاتی که در برخی از فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم مردم وجود دارد باید تغییر و اصلاح شود و این کار مطمئناً زمان‌بر خواهد بود، خاطرنشان کرد: باید چند بند از میثاق نامه نظیر پرهیز از ولیمه دادن و پذیرایی مراسم متوفی که با شرایط شهرستان هم‌خوانی دارد را اجرا کرد تا بازخورد آن مشخص شود.

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه اصلاح آداب‌ورسوم غلط باید توسط خود مردم اجرایی شود و مطمئناً صلاح جامعه نیز در آن خواهد بود، تصریح کرد: این خرده‌فرهنگ‌هایی است که طی سال‌های گذشته و بنا به‌ضرورت آن زمان وارد آداب‌ورسوم شده و امروزه کارایی ندارد.

وی اعتیاد و طلاق را از آسیب‌های اصلی شهرستان دانست و اذعان کرد: کاهش این آسیب‌ها نیازمند مشارکت جدی خانواده و مردم و تشکیل انجمن‌ها و مؤسسات فرهنگی در سطح شهرستان است.

شاکری در ادامه عنوان کرد: مجمع جوانان انصار الحسین (ع) یک مجموعه جوان مذهبی و با دغدغه فرهنگی که در حال فعالیت در سطح شهرستان هستند و بار تعدادی از دستگاه‌های فرهنگی را به دوش کشیده‌اند و نیازمند حمایت هستند.

وی در پایان بابیان اینکه باید از ظرفیت این مجموعه‌ها در سطح شهرستان برای اصلاح آداب‌ورسوم غلط استفاده شود، تأکید کرد: این مجموعه‌ها باید به سمت مردم بروند و مطمئناً بازخورد بهتری در جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام/