به گزارش صبح توس؛ علی توکلی روز گذشته در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: یکی از وظایف و سیاست‌های شورای فرهنگ عمومی شهرستان حذف یا اصلاح سنت‌های غلط و ترویج سنت‌های صحیح است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در جلسات شورای فرهنگ عمومی مصوب شد که نسبت به شناسایی معضلات فرهنگی که در سطح منطقه وجود دارد و ارائه راهکار برای آن‌ها تصمیم‌گیری شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل‌آباد بابیان اینکه هزینه‌های اضافی و اسراف در مراسم ختم متوفی نیز یکی از آداب‌ورسوم غلطی بود که در شهرستان شناسایی شد، تصریح کرد: اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان و همچنین یک کارگروه مشخص بر روی این موضوع تمرکز و ارزیابی‌های اولیه را انجام و راهکارهایی برای رفع این آداب‌ورسوم ارائه دهند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای برگزاری دهه کرامت، اذعان کرد: اول ذی‌القعده ولادت حضرت معصومه (س) تا 11 ذی‌القعده ولادت حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) به‌عنوان دهه کرامت نام‌گذاری شده است.

توکلی همچنین ادامه داد: همه‌ساله در این ایام برنامه‌های فرهنگی متنوعی در سطح شهرستان توسط دستگاه‌های مختلف و محافل عمومی برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد به‌عنوان دبیرخانه جشن‌های عید رضوی، مسئول پیگیری و جمع‌بندی فعالیت‌های دهه کرامت است، عنوان کرد: برنامه‌های فرهنگی قابل‌اجرا در این دهه توسط دستگاه‌های مختلف ارائه و اطلاع‌رسانی عمومی می‌شود تا مردم بتوانند به نحو مقتضی بهره‌برداری لازم را داشته باشند.

این مقام مسئول ضمن تأکید بر مردمی بودن برنامه‌های دهه کرامت، تأکید کرد: جشن‌های دهه کرامت باید عمدتاً توسط محافل و مجالس مردمی برگزار شود و با توجه به پتانسیل‌های قوی که در سطح شهرستان وجود دارد برنامه‌های ریزی‌های لازم صورت گیرد.

وی در پایان بابیان اینکه همه عموم مردم از قبیل اصناف و بازاریان و نهادهای مختلف به نحوی می‌توانند در این موضوع مشارکت داشته باشند، خاطرنشان کرد: در جلسه قبل شورای فرهنگ عمومی شهرستان 10 مصوبه داشت که خوشبختانه تمام مصوبه‌های آن اجرایی شده است.

انتهای پیام/