مسعود جوانبخت رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان طرقبه شاندیز در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: در «طرح تجمیع» بهره‌بردارانی که در یک مسیر و از یک منبع آبی هستند می‌توانند از اعتبارات دولتی استفاده کنند تا بهره وری آب افزایش یابد، بر  همین اساس در شهرستان حدود ۱۴۰ هکتار از اراضی به عنوان پروژه‌های پیشنهادی مطرح هستند.

 

وی افزود: برای عملیاتی شدن این طرح تجمیع بخش عمده ای از اعتبارات دولتی و خودیاری مالکان برای افزایش بهره‌وری اختصاص خواهد یافت.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان طرقبه شاندیز ضمن اشاره به فعالیت جهادگران این عرصه گفت: کشاورزی یکی از دستگاه‌هایی است که در زمان رکود دولت، از رشد مثبت و قابل قبولی برخوردار بوده است و از طرفی نقش کشاورزی در اقتصادمقاومتی به معنای رسیدن به اقتصاد درون زا می‌باشد.

 

* افزایش سطح گلخانه های موجود به 17 هزار متر با مشارکت بهره‌برداران

 

وی نتیجه تولیدات کشاورزی در فضای گلخانه ای را چند برابر دانست وخاطرنشان کرد: بحث آموزش بهره برداران یکی از وظایف جهادکشاورزی است تا شاهد افزایش درآمد و بهره‌برداری در راستای اقتصادمقاومتی نیز باشیم.

 

جوانبخت گفت: در سال گذشته شهرستان طرقبه شاندیز موفق به افزایش سطح گلخانه های موجود به 17 هزار متر با مشارکت بهره‌برداران شده است که این روند بایستی در سال جاری با بهره برداری بهینه از آب ادامه داشته باشد.

 

وی با اعلام این مطلب که به منظور خرید ادوات و دنباله بندها، تجهیز مرغداری‌ها و گاو داری ها در سال گذشته حدود یک میلیارد و ششصد میلیون تومان از محل خط اعتباری تسهیلات مکانیزاسیون به بهره برداران اختصاص پیدا کرده اظهار کرد: در بخش احداث و بهره‌برداری از گلخانه‌ها و محصولات در این زمینه با توجه به اعتبارات پرداخت شده استقبال خوبی صورت گرفته است که البته بسیاری از این موارد تسهیلاتی نبوده و با مشارکت خود مردم و خودیاری کشاورزان صورت می‌گیرد.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی طرقبه شاندیز گفت: حدود 400 میلیون تومان اعتبارات تسهیلات برای ساخت استخر با مساحت کم برای مجموعه‌هایی که مشکل کمبود آب داشتند، پرداخت شده است.

انتهای پیام/