دکتر محمد صانعی در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: اقدام روسيه در تمدید تحریم های اروپا تا سال 2018 در واقع اقدامي در واكنش به  تحريم‌هاي اروپا و آمریکا علیه این کشور بوده است.

وی تصریح کرد: پيام مشخص تحریم های روسیه علیه اروپا اين است كه روسها در شرايط كنوني تمايلي به كوتاه آمدن از مواضع قبلي خود در مورد اكراين و بالاخص بحث «كريمه» ندارند.

صانعی با بیان اینکه مشکلات منطقه بالکان به دلیل دخالت آمریکا در این منطقه بوده است یادآور شد: جنگ تحریم ها در شرایط فعلی بین آمریکایی ها و روس ها علیه ایران و اروپا انجام می‌شود و این جنگ در شرایط کنونی بالا گرفته است.

کارشناس ارشد مسائل روسیه با اشاره به ابزار تحریم  وسیه در برابر فشار غرب گفت: تمدید تحریم‌های روسیه علیه اروپا تا سال 2018 نشان دهنده اين واقعيت است كه روسيه هم از ابزارهاي مشابهي براي اعمال فشار بر غرب برخوردار بوده و چندان وابسته به غرب و آمریکا نيست.

صانعی در ادامه ابراز داشت: تحريم هاي اقتصادي روسيه عليه كشورهاي اروپايي در اين دوره بي نتيجه نبوده و تاثيرات منفي بر كاركرد اقتصادي اين كشورها داشته است و تمدید آن موجب فشار بیشتر بر آنها خواهد شد.

انتهای پیام/