جعفر قنادباشی در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: امروز پشتیبان عظیم ملت عراق در شکست داعش و فتح شهر موصل نیروهای مردمی حشد الشعبی و محور مقاومت بودند که با اتکا به آن ها به این پیروزی رسیدند.

وی تصریح کرد: یکی از عوامل بسیار مهم در پیروزی مردم عراق وحدت شیعه و سنی بود که سبب آزادسازی شهر موصل و برچیده شدن ساختار خلافت نامشروع داعش درشهر  موصل شد.

 کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به خلافت 5 ساله داعش در موصل گفت: شهر موصل در طی 5 سال گذشته مرکز اختلاف و تفرقه افکنی در عراق و منطقه بود و به نوعی مرکز تفکر صهیونیستی و مدیریت سرویس‌های جاسوسی غربی نیز بود.

قنادباشی در رابطه با عدم اعتماد مردم عراق به آمریکایی‌ها افزود: پیروزی ملت عراق در شهر موصل حاصل عدم اعتماد آنان به آمریکایی‌ها و غربی ها بود این در حالی است که حدود3 سال پیش آمریکا ائتلاف ضد داعش تشکیل داد و اوباما در همان زمان اعلام کرد شکست داعش  حدود دو دهه طول خواهد کشید.

وی در ادامه ابراز داشت: یکی از عوامل مهم در پیروزی عراق در موصل حرکت و وحدت مردمی و قبایل با یکدیگر بود، امروز اگر کشورهای اسلامی دست به دست یکدیگر بدهند هیچ کشوری قادر نخواهد بود در منطقه تفرقه افکنی کند.

 انتهای پیام/