به گزارش صبح توس؛  به نقل از آستان نیوز حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در مراسم گرامیداشت سالروز ورود حضرت امام رضا(ع) به نیشابور در بقعه امامزاده محروق این شهرستان اظهار داشت: مهمترین ارزش در سیره و سلوک حضرت امام رضا(ع) و همه امامان و پیشوایان دین، ایستادگی در مقابل قدرت های بزرگ و ستمگران و مستکبران است.

وی اظهار کرد: شاید روش‌های مقابله و ایستادگی در برابر قدرت‌ها و مستکبران در زمان امامان و پیشوایان دین تغییر داشته اما ارزش‌ها تغییری نکرده و در اصل مبارزه هیچ تردیدی وجود ندارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی می‌گویند چالش با دشمن هزینه دارد، سوال اینجاست که مگر سازش با دشمن هزینه ندارد، هزینه سازش با ابرقدرت‌ها بسیار بیشتر از هزینه چالش با آنهاست.
وی افزود: قرار بود با حل مساله هسته‌ای، تحریم‌ها برداشته شود اما دشمن روزبه‌روز تحریم‌ها را بیشتر کرد و مصوبه مجلس سنای آمریکا نیز بر پایه تشدید تحریم‌ها علیه ایران استوار است.
وی اظهار کرد: دشمن میثاق شکن است و نمی‌توان به آن اعتماد کرد و همانطور که حضرت امام رضا(ع) فرمودند، دشمن دست از مومنین برنمی‌دارد مگر آنکه آنان از توحید و دینشان دست بردارند.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز در دنیا 2 مکتب انتظار و انظلام وجود دارد، گفت: 7 هزار کانال ماهوار ‌ای در فضای مجازی فعال است تا فرهنگ انظلام را در دنیا القا کند ولی امام راحل پرچم فرهنگ انتظار و ظلم‌ستیزی را در جامعه برافراشتند و ما نیز زیر این پرچم قرار گرفته‌ایم.
رئیسی افزود: مکتب انتظار، مکتب 'ما می‌توانیم' است بنابراین ما می‌توانیم در مقابل استکبار ایستادگی کنیم.
وی اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی، خداوند در زندگی فردی و اجتماعی مردم ایران حاکم شده است و با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب، اجازه نخواهیم داد مستکبران سرنوشت ما را رقم بزنند.
وی گفت: در کشورهای منطقه اوضاع و شرایط فرق کرده و مجاهدان در راه خدا زمام امور را به دست گرفته اند که به امید خدا پیروزی نهایی با مستضعفان جهان است.

انتهای پیام/