به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری در همایش پیشگیری از اعتیاد که ظهر امروز در خلیل‌آباد برگزار شد اظهار داشت: تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و همه مسئولان نظام است.

وی اعتیاد به مواد مخدر را یکی از آسیب‌هایی دانست که خانواده و جامعه را تهدید می‌کند و خاطرنشان کرد: کارگروه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان خلیل‌آباد به‌صورت ماهانه و منظم برگزار می‌شود.

فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه نیروی انتظامی به‌صورت شبانه‌روزی در حال تلاش برای مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان است، تصریح کرد: 3700 شهید و 11 هزار جانباز درراه سالم‌سازی جامعه و تأمین امنیت تقدیم نظام و انقلاب شده است.

وی با تأکید بر اینکه اعتیاد به مواد مخدر یکی از عوامل اصلی طلاق و ریشه اصلی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است، اذعان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط دستگاه‌های زی ربط در شهر و روستا می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک شایانی داشته باشد.

 

دشمن کمر همت برای نابودی جوانان کشور بسته است

شاکری بابیان اینکه 23 دستگاه مستقیماً در بحث مبارزه با مواد مخدر همکاری دارند، عنوان کرد: اعتیاد به مواد مخدر یک مشکل اصلی و تهدیدکننده است و خانواده‌ها باید مشاوران و اساتید داشته باشند.

وی همچنین تأکید کرد: خیرین همان‌طور که در بحث ساخت اماکن مذهبی نظیر حسینیه‌ها، مساجد و تکایا تلاش کرده‌اند، امروزه باید در بحث مبارزه با مواد مخدر ورود کنند تا با آگاه بخشی صحیح مردم بخصوص نسل جوان و نوجوان را نجات داد.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر خلیل‌آباد بابیان اینکه امروزه دشمن نسل جوان را که نیروی محرکه کشور محسوب می‌شود را هدف قرار داده است، ابراز کرد: دشمن از راه‌های مختلف کمر همت برای نابودی جوانان کشور بسته است و این نقش خانواده‌ها را در این موضوع بسیار سنگین‌تر می‌کند.

وی تقویت باورهای دینی و تشویق و ترغیب فرزندان به نماز و قرآن را از راه‌های مبارزه با مواد مخدر خواند و بیان کرد: مبارزه با مواد مخدر یک وظیفه همگانی است و باید همه در این زمینه تلاش کنند.

شاکری در پایان خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های اداری و نهادها و ارگان‌های مختلف برای آگاه‌سازی خانواده در سطح شهرستان بسیج شده‌اند ولی نیازمند حضور جدی خانواده در بحث مبارزه با مواد مخدر هستیم.

انتهای پیام/