به گزارش صبح توس؛ علاء الدین بروجردی ظهر امروز در جلسه شورای تامین استان خراسان رضوی اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در چارچوب وظیفه نظارتی خود هر چند مدت یک بار، سفرهای استانی را با اولویت استان‌های مرزی در برنامه کاری خود داشته و دارد.

وی با بیان اینکه در دور جدید از سفرهای استانی توفیق حاصل شد تا با تعدادی از اعضای کمیسیون به مشهد مقدس سفر کنیم، افزود: نخستین اقدام این کمیسیون برگزاری شورای تامین است که در آن مجموعه مسائل امنیتی استان بررسی می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی موضوعات امنیتی در مشهد مقدس به دلیل جایگاه والا و بالایش در جهان اسلام و کشور به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

بروجردی ادامه داد: یکی از چالش‌هایی که مدت‌هاست گریبانگیر این کلانشهر مذهبی شده حاشیه‌نشینی است که برای اشراف و اطلاع کامل از مشکلات موجود در این پهنه‌ها، بازدید میدانی صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که کاستی‌های احتمالی در حوزه‌های امنیتی و موضوعات مرتبط با حاشیه‌نشینی را احصا کرده و برای حل آن ها برنامه‌ریزی و اقدام مناسب، انجام دهیم. 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/