به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری، ظهر امروز در نشست شورای آموزش‌وپرورش شهرستان خلیل‌آباد با اشاره به طرح اوقات فراغت دانش‌آموزی، اظهار داشت: مدرسه تعطیل می‌شود ولی تربیت تعطیل نمی‌شود.

 

وی پرورش و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان با محوریت مهارت‌آموزی را از اولویت‌های آموزش‌وپرورش در کلاس‌های اوقات فراغت دانست و خاطرنشان کرد: باید در پایان تابستان خروجی مناسبی ازنظر تربیتی در اوقات فراغت دانش‌آموزی داشته باشیم.

 

فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه تحقق و دستیابی به اهداف سند تحول بنیادین یکی از اولویت‌های دولت است، تصریح کرد: همه دغدغه‌هایی که در طرح توسعه متوازن و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان وجود دارد در درون سند تحول بنیادین قرار دارد.

 

وی همچنین ادامه داد: تمام دولتمردان موظف و پایبند به اجرای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش تا پایان کار دولت دوازدهم هستند.

 

اولویت اعطای وام اشتغال با فارغ‌التحصیلان دارای مهارت است

 

شاکری در ادامه بیان کرد: همان‌طور که آموزش‌وپرورش تحول خوبی در مسائل عمرانی فضاهای آموزشی شهرستان داشته باید در جلب و جذب مشارکت‌های مردمی و خیرین برای تجهیز مدارس و هنرستان‌ها تلاش کند.

 

وی بابیان اینکه فارغ‌التحصیلانی وجود دارند که مهارت کار ندارند، عنوان کرد: اولویت اعطای وام در صندوق کارآفرینی و امید با فارغ‌التحصیلانی است که مهارت کار داشته باشند.

 

رئیس شورای آموزش‌وپرورش خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه همه دانش‌آموزان مشتاق یکسری رشته‌های خاص هستند، تأکید کرد: امروزه دانش‌آموزان هنرستان کشاورزی خلیل‌آباد که هنوز فارغ‌التحصیل نشده‌اند با دانش و مهارت خود در تابستان کسب درآمد می‌کنند و اگر خانواده‌هایی که راغب رشته‌های خاص هستند از این موضوعات اطلاع پیدا کنند قطعاً اعتراضی به طرح توسعه متوازن تحصیلی نخواهند داشت.

 

وی بابیان اینکه در کنار مشارکت خیرین و دولت نیازمند مشارکت‌های خیرین استانی و کشوری هستیم، ابراز کرد: با توجه به اینکه خلیل‌آباد بر روی گسل درونه قرار دارد نباید مدرسه فرسوده‌ای در شهرستان وجود داشته باشد.

 

شاکری در پایان با تأکید بر اینکه دولت یازدهم توجه خاصی به معیشت فرهنگیان داشته است، خاطرنشان کرد: رشد اعتبارات تخصیصی به آموزش‌وپرورش نیز نشان‌دهنده توجه دولت به ارتقاء وضعیت فرهنگیان است.

 

انتهای پیام/