به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام مظفر تاجی، امام‌جمعه چناران امروز در خطبه‌های نماز عید فطر اظهار کرد: در پایان ماه مبارک رمضان و پس از یک ماه عبادت و روزه‌داری، اسلام روز اول ماه شوّال را عید قرار داده است؛ زیرا در این روز، انسان‌ها به فطرت خود بازمی‌گردند و متوجه عظمت خداوند متعال می‌شوند.

 

وی افزود: در این روز، مسلمانان، جسم را به‌وسیله غسل کردن پاکیزه کرده و با پوشیدن لباس‌های تمیز و خوشبو کردن خود، آن را کامل می‌کنند. پاکیزگی روح و جانشان نیز به‌وسیله دعا و مناجات و نماز صورت خواهد گرفت و سرانجام، پاکیزگی اموال و دارایی‌های آن‌ها به‌وسیله فطریه دادن و کمک کردن به انسان‌های فقیر و نیازمند صورت می‌پذیرد.

 

نرم‌افزار مدیریتی دولت ویروسی شده است

 

امام‌جمعه چناران با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در رابطه با مسئله نفوذ خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در طول دو سال گذشته در بحث نفوذ و ورود ویروس خطرناک به عرصه حکومت‌داری بوده است؛ به‌گونه‌ای که ایشان در دیدار اخیر خود با اساتید دانشگاه نیز دراین‌باره فرموده‌اند: «یکی از اشکالات مدیریت‌های کلان ما این است که نرم‌افزار مدیریتی ما ویروسی بشود؛ یعنی دشمن بتواند در اندیشه مدیریتی ما ویروسی را وارد کند که تمام ابتکارات ما و کارهای ما و تصمیم‌های ما را خراب کند و به جهت خلافی هدایت کند و پیش ببرَد».

 

وی ادامه داد: در این ایام شاهد هستیم که نرم‌افزار دولت با ویروس‌هایی آلوده‌شده است که باوجود تذکرات متعدد امام خامنه‌ای برای مقابله با این ویروس‌ها و رفع عیوب، همچنان نسبت به آن بی‌توجه‌اند .

 

حجت‌الاسلام تاجی در همین راستا بیان داشت: ابلاغ و اجرای سند 2030، هجمه به سپاه با عنوان دولت با تفنگ در زمانی که سپاه،‌ داعش را به خاک مذلت نشانده است، نظریه‌سازی انحرافی درباره مبنای مشروعیت ولایت‌فقیه، سکوت درزمینهٔ تحریم‌هایی که علیه کشور در سنای آمریکا تصویب شده است، مخالفت دولت در برخورد با نیروهای نفوذی  مواردی است که نشان می‌دهد متأسفانه دستگاه محاسبه دولت دچار اختلال شده است و باید در دولت دوازدهم با این ویروس‌ها مقابله شود.

 

 امام‌جمعه چناران با اشاره به هجمه‌های روزهای اخیر علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: درحالی‌که دوست و دشمن این روزها از عملکرد انقلابی و قدرت‌نمایی سپاه در پرتاب موشک به مواضع داعش اظهار خوشحالی و خرسندی می‌کنند، تخریب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حمله به آن از سوی برخی از چهره‌ها و جریان‌های سیاسی آن‌هم درست درزمانی که دشمنان انقلاب اسلامی اقدامات ویژه‌ای را علیه سپاه پاسداران آغاز کرده‌اند و همچنین با توجه به وضعیت منطقه‌ای و جهانی، کشور بیش از همیشه نیازمند سپاه پرصلابت و باقدرت است، می‌تواند نگران‌کننده باشد.

 

وی افزود: ضروری است مسئولان در اعلام مواضع خود دقت و احتیاط بیشتری داشته باشند تا امکان هرگونه سوءاستفاده برای دشمنان کشور و انقلاب فراهم نشود.

 

 وی با اشاره به این جمله معروف امام راحل که «اگر سپاه نبود کشورهم نبود»، گفت: سپاه هم‌زمان با توطئه‌های گروهک‌های ضدانقلاب و اعلام جنگ مسلحانه ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی، به مقابله با این توطئه‌ها پرداخت و با کشف و انهدام خانه‌های تیمی، توطئه شوم دشمن را نقش بر آب کرد. سپاه پاسداران بر اساس رسالتی که بر دوش داشت، یکی از نخستین نهادهایی بود که به سرکوب گروه‌های وابسته پرداخت.

 

 اصلی‌ترین مأموریت سپاه از دید امام(ره)

 

 امام‌جمعه چناران با اشاره به ورود سپاه در عرصه سازندگی گفت: هدف سپاه از ورود به این عرصه، استفاده بهینه از منابع و امکانات اقتصادی و عمرانیِ موجود در سپاه، مشارکت در اجرای برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، کسب تجربه و دانش فنی به‌منظور افزایش توان دفاعی سپاه، تداوم ارتباط سپاه و مردم و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت نیروهای متخصص بسیجی در توسعه کشور بود.

 

حجت‌الاسلام تاجی ادامه داد: این نهاد مقدس در فعالیت‌هایی از قبیل سدسازی، راه‌سازی، کشاورزی، دامداری، طرح‌های آب‌رسانی و گازرسانی و احداث واحدهای مسکونی نقشی فعال و پرثمر ایفا کرد.

 

وی تصریح کرد: پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی در همه شئون کشور، اصلی‌ترین مأموریتی بود که از روزهای نخست از سوی حضرت امام خمینی (ره) و دیگر مسئولان کشور بر عهده سپاه گذاشته شد.

 

وی ادامه داد: نگاهی به عملکرد سپاه در سنگر دفاع از انقلاب، خنثی‌سازی توطئه‌ها و خاموش کردن شعله فتنه‌های کور گروهک‌های داخلی و گذری بر عملکرد سپاه در سنگر سازندگی و طراحی و ساخت سلاح‌ها و تجهیزات فوق مدرن نظامی، همه گویای موفقیت‌های روزافزون این نهاد افتخارآفرین است.

 

وی افزود: چنانچه امروز رسانه‌های معاند دست به تخریب سپاه و فرماندهان آن می‌زنند تنها به خاطر آن است که این نهاد در کنار قوای نظامی کشور نقش مؤثری را در خنثی ساختن توطئه‌های دشمن در همه عرصه‌ها داشته و به خاطر خون شهدای والامقام در این نهاد، امروز دست دشمن از مرزهای کشور دور مانده است.

 

بده بستان برجام با عقل دیپلماتیک سازگار نیست

 

امام‌جمعه چناران با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا و نقض برجام و همچنین تحریم‌های جدید از سوی این کشور گفت: باکمال تأسف، یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف برجام که بارها از سوی کارشناسان مسائل راهبردی در داخل کشور موردنقد قرار گرفت، وجود تعهدات ناهمتراز در متن برجام است که عملاً انعطاف و پویایی لازم را برای واکنش به کارشکنی‌های احتمالی طرف غربی شدیداً کاهش می‌دهد.

 

حجت‌الاسلام تاجی اظهار داشت: متأسفانه مجموعه اقدامات طرف غربی برای محدود کردن قدرت مانور ایران برای استفاده از مزایای برجام تاکنون پاسخ قاطعی دریافت نکرده است و علت اصلی این بی‌پاسخی، خلأ تعهدات ناهمتراز است. درواقع فرایند بده بستان برجام با عقل دیپلماتیک سازگار نیست و طرف غربی در قبال اقدامات نقدی ایران چندان التزامی به رعایت دقیق تعهدات خود ندارد، بنابراین حداکثر بهره‌برداری را از ناهمترازی موجود می‌برد.

 

وی افزود:  ادامه این روند موجب می‌شود تا برجام نه‌تنها یک‌راه حل یا فرصت نباشد، بلکه نقش یک گروگان را برای کنترل رفتار سیاسی کشور با پذیرش استانداردهای طرف غربی فراهم آورد.

 

لزوم اقدامی قاطع در مسئله برجام

 

حجت‌الاسلام تاجی گفت: شاید زمان آن فرارسیده است تا جمهوری اسلامی با اقدامی مشابه، پاسخی درخور به کارشکنی‌های مستمر غرب دهد. بنابراین، زمان آن فرارسیده است که یک تدبیر دسته‌جمعی و اقدام قاطع در برخورد با روش سیاسی غرب در موضوع برجام اندیشیده شود تا بیش از این منافع ملی توسط دشمنان اسلام و انقلاب پایمال نشود، و این مهم همدلی، همراهی، همکاری و تلاش مجدانه تمام مسئولان را می‌طلبد.

انتهای پیام/