به گزارش خبرنگار صبح توس؛ صبح امروز همزمان با سراسر کشور، اقشار مختلف مردم کاشمر نماز عید سعید فطر را به امامت حجت‌الاسلام سید کاظم درافشان طباطبایی در زیارتگاه شهید مدرس اقامه کردند.

 

قبل از آغاز مراسم محسن مسعودیان‌راد، مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی اظهار داشت: ماه رمضان، ماه نه گفتن به هواهای نفسانی و فرصتی است تا به مشکلات عدیدۀ دردمندان و نیازمندان توجه بیشتری صورت گیرد.

 

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در این ماه بالغ بر دومیلیون اطعام را تنها در حاشیه‌های شهر مشهد انجام دادیم و هر شب جمعیت یک روستا در سر سفرۀ اطعام بودند.

 

وی با اشاره به حضور برجستۀ خیرین در ماه رمضان امسال ابراز داشت: چه سری است که خداوند تمام عبادتها را به مبحث مهم فقرزدایی گره زده است؟! و شرط قبولی یک ماه روزۀ رمضان را پرداخت زکات فطره قرار داد و با پرداخت زکات فطره مسئلۀ دستگیری از نیازمندان را به ما تعلیم می‌دهد.

 

حجت الاسلام مسعودیان راد بیان کرد: فقط در یک روز بالغ بر 18 هزار داوطلب، اعلام حمایت از فرزندان خانواده‌های نیازمند کردند و فضای معنوی ماه رمضان است که این فضیلت‌ها را در اوج قرار می‌دهد.

 

وی در پایان از مسئولان کشور که در طرح مفتاح‌الجنه به دیدار خانواده‌های بیماری شتافتند که در برابر هزینه‌های زندگی قد خم کردند تشکر کرد و یادآور شد: مبادا از درد دردمندان و بیماران بعد از ماه رمضان غافل شویم و این خدمات نباید انتها پیدا کند، بلکه باید یک شروع، یک حرکت و یک انرژی مضاعفی را برای ما ایجاد کند.

 

انتهای پیام/