صادق اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس ؛ درباره میزان پرداخت زکات فطریه شهرستان درگز گفت: میزان کفاره در سال 96 برای هر نفر 1500 تومان و زکات فطریه بر مبنای قوت غالب سه کیلو گندم به مبلغ 4500 تومان است.

 

وی پیشنهاد کرد: شهروندان درگزی می‌توانند برای پرداخت مبلغ فطریه خود از صندوق‌های منقوش به آرم مخصوص شورای زکات که در محل برگزاری نماز عید فطر قرار می‌گیرد، استفاده کنند.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان داشت: در نماز عید فطر سال جاری  در مجموع 126 صندوق برای کل شهرستان در نظر گرفته شده است که از این تعداد 26 صندوق در شهر درگز مستقر می‌شود.

 

وی تصریح کرد: بعد از تجربه موفقیت‌آمیز سال گذشته، برای دومین بار به‌منظور پیشبرد اهداف جمع‌آوری زکات فطریه، شورای جمع‌آوری زکات فطریه متشکل از ارگان‌ها و ادارات مختلف شهرستان تشکیل شد.

 

دبیر شورای زکات شهرستان درگز بابیان اینکه در زمان جمع‌آوری زکات فطریه ممکن است در شبکه‌های اجتماعی شایعات جهت‌داری شکل گیرد؛ خاطرنشان کرد: زکات جمع‌آوری در هر نوعی که باشد؛ در همان محل جمع‌آوری‌شده به مصرف می‌رسد.

 

وی گفت: طبق نظر فتوای علمای تقلید، باید زکات فطریه جمع‌آوری‌شده در همان محل هزینه شود و هیچ‌کس نمی‌توان آن را در محل و یا کشور دیگر هزینه کند.

انتهای پیام/