شیرمحمد شاکربرآبادی مدیر کمیته امداد تربت جام در گفتگو با خبرنگار صبح توس گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان مسئولان تربت جام و خیرین نیکوکار باشرکت در طرح مفتاح الجنه با ۱۲۵ خانواده نیازمند دیدار کردند.

شاکربرآبادی با اشاره به اهداف این طرح افزود: از مهمترین اهداف اجرای طرح مفتاح الجنه آشنایی مسئولان وخیرین با شیوه زندگی خانواده های ایتام وبیماران صعب العلاج و از کار افتاد می باشد.

وی تصریح کرد: ایجاد حس همدلی در بین اقشار مختلف جامعه، استحکام روابط عاطفی بین افراد،جذب کمک های مردمی و خیرین و مترفع ساختن مشکلات مددجویان تحت پوشش از دیگر اهداف این طرح می باشد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت جام خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح سبد کالا به هر خانواده به ارزش یک میلیون ریال و همچنین ۶۲ دستگاه کولر،۳۲ دستگاه پنکه ، ۱۲ دستگاه ماشین لباس شویی، ۳۱ دستگاه اجاق گاز و ۱۸ دستگاه آبگرم کن به مددجویان تحت پوشش این طرح اهدا شد.

شاکر برآبادی بیان داشت: یکی از کشاورزان تربت جام به نام جواد جوادی به میزان ۲۵ تن گندم به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال به کمیته امداد این شهرستان تحویل تا بین فقرا و نیازمندان توزیع شود.

افزود: گرفتن زکات یکی از وظایف حکومت اسلامی است وپرداخت زکات باید دربین اقشار جامعه فرهنگ سازی شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت جام تصریح کرد: ارکان نظامی اسلامی بر سه محور نماز، زکات و امر به معروف ونهی از منکر است که نماز نیاز ارتباط انسان با خداست و زکات هم نوع دوستی و امر به معروف ونهی از منکر موجب صیانت از ارزش های اسلامی است.