به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، صدها هزار زن و مرد، کودک و نوجوان از اقصی نقاط ایران اسلامی و جهان در این شب عظیم خود را به حریم قدسی رضوی رساندند تا در دومین شب قدر، حضرت رضا(ع) را واسطه تقرب به خداوند و آمرزش گناهان خود قرار دهند.
مراسم با شکوه شب بیست و یکم قدر، شب نزل قرآن، از ساعت 20:45 با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید با مرکزیت صحن جامع رضوی آغاز شد و در ادامه امیر عارف و رضا نبوی دﻋﺎی ﺟﻮﺷﻦ ﻛﺒﯿﺮ را ﻗﺮاﺋﺖ ﻛﺮدند.
در این آیین باشکوه معنوی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، جمعی از مدیرانی استانی و اجرایی و صدها هزار زائر حرم مطهر رضوی حضور داشتند.
حضور مردم آن‌چنان پرشور بود که فضای صحن‌ها و رواق‌ها در نخستین ساعات بعد از افطار مملو از جمعیت شد و هزاران نفر در صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی مراسم شب قدر را از طریق نمایشگرهای پهن‌پیکری که درنقاط مختلف نصب شده بود، دنبال کردند.
گفتنی است بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در ادامه این مراسم معنوی، رضا نبوی و رضا قانع در غم ضربت خوردن اولین مظلوم عالم حضرت امیرالمومنین(ع) به مرثیه‌سرایی پرداخته و حجت الاسلام والمسلمین سید ابرهیم رئیسی علاوه بر سخنرانی، مراسم احیاء و قرآن سر را اجرا کرد.

در شب شهادت حضرت علی بن ابی طالب(ع) و درحالی که فرازهای دعای جوشن کبیر در صحن و سرای نورانی امام رضا(ع) طنین انداز شده بود، پیکر دو شهید مدافع حرم تیپ فاطمیون وارد حرم مطهر رضوی شده و میهمان ویژه جایگاه مراسم احیاء شدند.
در شب بیست ویکم ماه مبارک رمضان، شهیدان سیدمحمدرضا علوی و سید علی حسینی از شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) همراه با شعار لبیک یاحسین و اشک و اندوه زائران و مجاوران عزادار مولای متقیان بر روی شانه‌های خادمان امام رضا(ع) تا جایگاه برگزاری مراسم شب قدر تشییع شدند.
شایان ذکر است فردا همزمان با برگزاری نماز جمعه در حرم مطهر رضوی پیکر این شهدا بر دوش مردم شهیدپرور مشهد در صحن و سرای حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تشییع خواهد شد.

انتهای پیام/