حجت الاسلام احمد حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ از ویژگی‌های مهم حضرت علی(ع) را ولادت در مسجد، شهادت در مسجد و زندگی در مسجد دانست و اظهار کرد: امام علی(ع) در زندگی شخصی، اجتماعی حکومت‌داری، امور خانوادگی، تربیت فرزندان شایسته، همنشینی با فقرا و نیازمندان جامعه، الگویی همه جانبه است.

 

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه مَثل علی مَثل قل هوالله احد است، بیان کرد: رسول اکرم(ص) فرمود «یا علی! مَثل تو، مَثل توحید است که هر کس یک بار بخواند یک سوم اگر دو بار بخواند دو‌سوم و اگر کسی سه بار قرائت کند تمام قرآن را ختم کرده است و آن کسی که تو را به زبان، قلب و قلم بشناسد کل ایمانش کامل شده است».

 

حکومت اسلامی حکومت قانون الهی بر مردم است

 

حجت الاسلام حسین زاده با اشاره به خصلت‌ها و توصیفات حضرت در نحوه حکومت‌داری، عنوان کرد: ویژگی‌هایی که حضرت در امور حکومتی و مدیریت شهر تعیین می‌کردند در عهدنامه مالک اشتر که در آن زمان استاندار حکومت بوده به خوبی نمایان است و به طور کلی حکومت اسلامی حکومت قانون الهی بر مردم است.

 

وی با اشاره به اینکه شخصیت حضرت علی(ع) سب افتخار شیعه است، گفت: افتخار شیعیان به واسطه شخصیت والای امیرالمومنین(ع) در تاریخ بشریت است.

 

این کارشناس مسائل مذهبی عملکرد کنونی مدیریت کشور را مطابق توصیه‌های حضرت در نحوه حکومت‌داری دانست و افزود: ما می‌رویم تا این حکومت را تحویل به حضرت ولی عصر بدهیم، بنابراین باید تمام تلاش‌های خود را جهت اجرای منویات ائمه انجام ‌دهیم.

 

حجت الاسلام حسین زاده با بیان اینکه ادعایی در حکومت‌داری امام زمانی نداریم، اظهار کرد: با وجود ضعف‌ها و نقایص نهایت تلاشمان را جهت حرکت در راستای توصیه‌ها و عدالت امام(ع) انجام می‌دهیم.

 

وی افزود: فهم اندیشه و عمل حضرت علی(ع) درمورد سیاست و حکومت بسیار مشکل است؛ اما از آنجا که ائمه نقش الگو را برای انسان معمولی و زمینی ایفا می‌کنند، امام علی(ع) نیز به مثابه یک انسان عادی با رجوع به عقل، تدبیر و به ویژه مشورت با مردم درعرصه سیاست و حکومت مبادرت به اتخاذ تصمیم کرده وسپس به انجام امورهمت می‌گمارد.

 

وحدت مردم ایران بزرگترین ضربه به داعش است

 

این کارشناس مسائل مذهبی در ادامه با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در تهران، تاکید کرد: مردم ایران اگر فرمانبردار سخنان رهبر معظم انقلاب باشند، وحدت آن‌ها بزرگترین ضربه برای داعش و دشمنان است.

 

حجت الاسلام حسین زاده تصریح کرد: در این حادثه توریستی شهدایی به اسلام تقدیم کردیم؛ اما رهبر معظم انقلاب با این گفته‌اشان که این حادثه ترقه بازی بیش نبود بالاترین شوک ممکن را به داعش وارد کرد در حالیکه این حملات تروریستی در فرانسه و آمریکا کل نظام آن کشور را آشفته می کند. با اقتدار رهبری جمهوری اسلامی این ترقه بازی‌ها نمی‌تواند پایه نظام را بلرزاند.

 

وی با بیان اینکه امام علی(ع) در مقابله با ظلم و مبارزه با بی عدالتی ایستاد تا به شهادت رسید، عنوان کرد: همه مردم با یاری خداوند و فرمانبرداری از اوامر رهبر معظم انقلاب آنجا که جهاد لازم باشد جهاد خواهند کرد و آنجا که بگویند دعا کنید دعا و کمک مالی و معنوی می‌کنیم و آنجا که لازم باشد جان خود و جان فرزندان خود را نیز به این کشور تقدیم خواهند کرد.

انتهای پیام/