سیدکمال‌الدین حیدری‌منش در گفتگو با صبح توس؛ نسبت به افزایش دمای هوا و امکان وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مراتع شهرستان هشدار داد و اظهارکرد: به دلیل رویش پوشش علفی وخشک شدن آن ها و آغاز وزش بادهای گرم احتمال وقوع حریق و آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان وجود دارد.

 

رییس اداره منابع طبیعی فریمان با بیان اینکه شهرستان فریمان دارای 185هزارهکتار مراتع و چهار هزار و 600 هکتار جنگل است، خاطرنشان کرد: به لطف خدا درسال جاری موردی از آتش‌سوزی نداشتیم، ولی سال قبل شش مورد آتش‌سوزی روی‌داد که با کمک مردم خاموش شد.

 

حیدری‌منش با اشاره به این که فرهنگ‌سازی، آموزش و ارتقاء دانش عمومی سبب کاهش یا جلوگیری از وقوع پدیده آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی می‌شود، تصریح کرد: این اداره در برخی روستاها اقدام به ایجاد اکیپ‌های مردمی برای اطفای حریق کرده که به یاری خدا آتش‌سوزی‌های قبلی به کمک  این اکیپ‌ها اطفا شد.


وی با بیان این نکته که اطفای حریق در عرصه‌های منابع طبیعی نیاز به مشارکت همه مردم، دستگاه‌های دولتی، نظامی، انتظامی و نیروی مردمی بسیج دارد، از مردم و به ویژه روستاییان خواست تا با مشاهده کمترین دود یا آتش‌ آن را خاموش کرده و بلافاصله به یگان حفاظت منابع طبیعی فریمان اطلاع دهند و یا با شماره 1504 تماس حاصل کنند.


حیدری‌منش یادآورشد: آتش‌سوزی در مراتع طبیعی سبب آسیب رسیدن به خاک، از بین رفتن پوشش گیاهی و آلودگی هوا می‌شود، بنابراین حفاظت از منابع طبیعی برای داشتن محیطی سالم در آینده امری ضروری است.

 

انتهای پیام/