مجتبی رحماندوست، رئیس سابق فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی مجلس در گفتگو با صبح توس؛، ضمن اشاره به اقامه نماز شکر سردار سلیمانی در پی پیروزی های نیروهای مدافع حرم در عملیات‌ مرز عراق و سوریه اظهار کرد: این اقدام نشان دهنده این است که پیروزی ها الهی و مدیون اعتقادات دینی است، بنابراین حضور بسیج مردمی در عراق و سوریه با پشتوانه الهی مانند تحقق پیروزی‌ها در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در مبارزه با توطئه‌ها و ممانعت از پیشرفت دشمن بسیار مؤثر است.

 

وی افزود: شاید این نماز شکر تفسیر این جمله امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، در نبردهای امروز حق علیه باطل نیز قابل استفاده باشد.

 

نماینده سابق مجلس گفت: مردمی که با عنایت و مدد گرفتن از خداوند پیش می‌روند، حتی با شکست‌ها نیز عقب نشینی نمی‌کنند و مادامی‌که مبانی ارزشی و اسلامی را پیش روی خودشان در نظر دارند، پیروزی از آن جبهه مقاومت خواهد بود.

 

وی با اشاره به فرمایشات امام خامنه‌ای مبنی بر اینکه اخیرا تعبیری در مورد ایران درست شده که این کشور موجب به هم ریختن آرامش منطقه شده است، تصریح کرد: طبیعتا در کشورهایی همچون یمن، سوریه و عراق نیروهای استکبار می‌خواهند اقداماتی داشته باشند و آرامش مردم مسلمان را بر هم بزنند، بر همین اساس اهمیت حضور مقاومت بخصوص نیروهای بسیج مردمی در این کشورها دوچندان می شود و وظیفه این نیروها برگرداندن آرامشی است که از قبل در آنجا وجود داشته؛ اما توسط شیاطین به هم خورده و در معرض خطر قرار گرفته است.

 

رحماندوست افزود: جمهوری اسلامی بنا بر اعتقادات دینی و شنیدن فریاد کمک‌خواهی مظلومان و دعوت از نیروهای مقاومت، حضور در منطقه را از ضروریات قلمداد می کند و وظیفه می داند؛ افرادی که این حضور را تفسیر نادرست می‌کنند باید نقش این جبهه و نیروهای مدافع حرم را بدانند و تحلیل های خودشان را اصلاح کنند.

 

وی با بیان اینکه امروز باید در مورد عناصر تأثیرگذار در جبهه مقاومت و پیروزی ها در برابر داعش آگاهی بخشی کنیم، خاطرنشان کرد: بدون شک شیطان بزرگ نیز آرام نخواهد نشست و توطئه‌هایی برای تضعیف دولت‌های اسلامی جبهه مقاومت خواهد داشت.

انتهای پیام/