به گزارش صبح توس؛ حسن رودخانگی، رئیس اداره قضایی اداره کل زندان‌های خراسان رضوی شب گذشته در حاشیه جشن گلریزان و کمک به آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد گناباد و بجستان در جمع خبرنگاران ضمن بیان این نکته که یک زندانی در مدت تحمل حبس از خدمات مختلف زندان‌ها برخوردار می‌شود، گفت: اما خانواده‌های آنان علاوه بر آنکه در این مدت بدون سرپرست هستند، در بیشتر موارد محل تامین درآمد خود را از دست می‌دهند.


وی ادامه داد: خانواده زندانیان به تبع ارتکاب جرم سرپرست خود مجازات جرم ناکرده را تحمل می کنند و با اینکه نقشی در ارتکاب جرم نداشته‌اند ناخواسته علاوه بر رنج دوری سرپرست از تامین حداقل‌های زندگی ناتوان بوده و با فقر مالی، فرهنگی و بهداشتی روبرو می‌شوند.


رئیس اداره قضایی اداره کل زندان‌های خراسان رضوی با تاکید بر این نکته که خانواده‌های زندانیان نیازمند حمایت مسئولان و جامعه هستند، تصریح کرد: اداره کل زندان‌های خراسان رضوی در قالب فعالیت انجمن‌های حمایت از زندانیان در شهرستان‌ها، حمایت از خانواده‌ها و فرزندان زندانیان را به صورت خاص مورد توجه قرار می‌دهد.

 

رودخانگی در پایان بر طرح «تعلیق و تعویق مراقبتی» به عنوان یک فرهنگ جهت کاهش مجازات‌های جایگزین حبس‌های سبک اشاره و ابراز داشت: در صورت تحقق این امر بسیاری از مشکلات تحمل حبس برای زندانیان و خانواده‌های آنان کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/