محسن مسعودیان مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار صبح توس گفت: در سال گذشته با اعتباری به مبلغ 814میلیارد ریال هشت هزار شغل ایجاد شد و امسال نیز این اعتبارات سه برابر شده که فرصت خوبی برای مددجویان فراهم شده است.

مسعودی زاده اعلام کرد: در سال گذشته تعداد شش هزار خانوار تحت پوشش قرار گرفتند و 16 هزار خانوار از پوشش خارج شدند که 35 درصد آن توسط طرح های اشتغال زایی بوده است.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی خاطر نشان کرد: برای اشتغال زایی مددجویان سه طرح شامل طرح کارانگیزه تاسقف چهار میلیون تومان و طرح توان افزایی با تسهیلات هشت میلیون تومان و طرح اشتغال زایی با وام 15 تا 30میلیون تومان به مددجویان پرداخت می شود.

مسعودیان ابراز داشت: تعداد چهارهزار و 500 بیمار صعب العلاج تحت پوشش داریم که از این تعداد هزار هزار و 200 بیمار دارای حامی می باشند.

وی با اشاره به کمک های نیکوکاران به امداد در سال گذشته بیان داشت: در سال گذشته خیرین هفت میلیارد تومان به امداد کمک کردند و مبلغ 21میلیارد تومان از صندوق صدقات جمع آوری گردید و استان خراسان رتبه دوم را در سطح کشور در بحث صندوق صدقات دارد.

مدیر کل امداد خراسان رضوی بیان داشت: تعداد 24هزار فرزند بد سرپرست در سطح استان داریم که خیرین می توانند در طرح محسنین از این کودکان حمایت کنند و از این تعداد شش هزار نفر دارای حامی هستند.

مسعودیان با اشاره به اهداف برپایی نمایشگاه توانمندیهای مدد جویان خاطرنشان کرد: هدف از برپایی نمایشگاه توانمندیهای مددجویان که به طور همزمان در هشت شهرستان استان دایر شده که لبیک مددجویان به فرمان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال رهبر معظم انقلاب است که آنان دارای توانایی کار و خلاقیت هستند.

وی یادآورشد: تولیدات مددجویان بسیار بالاست و حلقه مفقودی آن عرضه مستقیم محصولات می باشد که برپایی این نمایشگاه فرصت خوبی است که در کنار آن بازاریابی و فروش را یاد می گیرند.

مدیر کل امداد خراسان رضوی با اشاره به آمار جمعیتی مددجویان تحت پوشش استان تصریح کرد: بیش از نه درصد خانوارهای استان با جمعیت 391هزار نفر در قالب 175هزار خانوار  درسطح استان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

مسعودیان ادامه داد: تعداد چهار هزار خانوار در سطح استان در لیست انتظار قرار دارند و در موضوع ایتام تعدادیتیم بدون حامی بسیار اندک است و دلیل آن هم ورودی های جدید است و الباقی ایتام دارای حامی هستند.

وی به کشاورزان توصیه کرد: پرداخت زکات یک مسئله شرعی است که در کنار نماز واجب است وپرداخت زکات با توجه به اینکه این شهرستان قطب تولید غلات استان محسوب می شود پرداخت زکات رتبه پایینی دارد که می طلبد کشاورزان شیعه و بخصوص اهل سنت در این راستا بیشتر همت کنند.

انتهای پیام/