به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه و رئیس شورای زکات شهرستان تربت جام ظهر امروز در جلسه شورای زکات که در دفتر امام جمعه برگزار شد با اشاره به اهمیت پرداخت زکات گفت: زکات پاک کننده روح انسان ها و یک واجب الهی فراموش شده است.

 

حجت الاسلام طاهری به آثار زکات پرداخت و خاطر نشان کرد: پرداخت کنندگان زکات خود را از بیماری ها و دلبستگی ها به دنیا نجات می دهند.

 

وی ادامه داد: کمیته امداد خمینی به عنوان مسئول جمع آوری زکات باید پاسخگوی پرداخت کنندگان و فقرا در همان محل دریافت زکات باشند و آمار کلی جوابگوی مردم نیست.

 

حجت الاسلام طاهری با اشاره به جمع آوری زکات توسط موسسه های خیریه خاطرنشان کرد: کمیته امداد گزاراشات را جمع بندی کند تا بتوانیم مطالبه گری کنیم و این نهاد با جمع آوری اطلاعات می خواهد از عملکرد موسسه ها دفاع کند.

 

وی با اشاره به درخواست موسسه ها و خیریه های برای جمع آوری زکات فطریه، ادامه داد: نهاد رسمی جمع آوری زکات در کشور کمیته امداد است و موسسه ها باید خیرین را در موسسه جمع کنند تا ارتباط آنها مستحکم تر شود و گذاشتن صندوق های بسیار برای جمع آوری زکات فطریه چهره زیبایی ندارد بهتر است این نهاد رسمی باشد.

 

در ادامه شاکربرآبادی، رئیس کمیته امداد تربت جام و دبیر شورای زکات بیان داشت: در سال گذشته چهار میلیارد و 250 میلیون ریال زکات جمع آوری شد که نسبت به سال گذشته آن از رشد دوبرابری برخوردار است که 310 میلیون ریال تشویقی به این شهرستان تعلق گرفت.

 

وی با اشاره به محل مصرف زکات افزود: تعدا 330 بیمار زمین گیر که ماهیانه هر نفر سه میلیون ریال هزینه درمان دارند و همچنین 570 بیمار صعب العلاج داریم که در روز 10 میلیون ریال هزینه درمانی دارندکه بخشی از هزینه درمانی آنها ازمحل وجوهات زکات تامین می شود.

 

 رئیس کمیته امداد تربت جام عنوان کرد: کمیته امداد این شهرستان با 12 هزار خانوار و 25 هزار نفر مددجو به لحاظ آمار جمعیتی مقام اول استان در پوشش نیازمندان را دارد.

انتهای پیام