به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام صبح امروز از اداره منابع طبیعی شهرستان تربت جام بازدید و ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان بیان داشت: حفظ محیط زیستی امری مهم که لازم است عزم همگانی و مدیریت مردمی برای حفظ سرمایه خدادادی فعال شود.

 

وی با نقد نظریه غربی که جمعیت را مخرب محیط زیست می داند، تصریح کرد: فرهنگ بد جامعه و افراد مخرب است نه جمعیت زیاد که می تواند برای کشور فرصتی بزرگ باشد.

 

حجت الاسلام طاهری تاکید کرد: اداره منابع طبیعی باید اتاق فکری برای استفاده بهینه از طبیعت باشد تا بتواند برای روستاهایی که رویکرد و زمینه رشد و پیشرفت دارند برنامه ای ویژه ارائه کند.

 

امام جمعه تربت جام ادامه داد: تقویت روستاهای ضعیف و آموزش صحیح استفاده آنها از منابع طبیعی با همکاری دهیاران می تواند  منجر به نتایج خوبی مثل رفع بیکاری شود.

 

حجت الاسلام طاهری با اشاره به استفاده از منابع طبیعی افزود: چنانچه بخواهید مردم را در حفظ و استفاده از منابع طبیعی دخیل کنید نیازمند ایجاد شبکه های مردمی و اجتماعی هستیم.

 

وی عنوان کرد: منابع طبیعی  از ظرفیت های علمی منطقه با استفاده از اساتید دانشگاه کشاورزی به منظور شناسایی منطقه و ارائه طرح به روستاییان اقدام کند تا طرح ها با پشتوانه علمی قابل اجرا باشد.

 

حجت الاسلام طاهری خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی متعلق به مردم است و مسئولان خادم این ملت هستند اینکه بعضی از مردم نسبت به مسئولین خود  ترس دارند بسیار بد است و باید این نگاه با حضور مسئولین با مردم حل شود.

 

در ادامه زارع، رئیس  منابع طبیعی تربت جام گفت: منابع طبیعی به دودسته کلی تجدید پذیر و غیر تجدید تقسیم بندی می شود که حفظ این منابع برای حیات بشر خیلی مهم است.

 

وی ادامه داد: سازمان منابع طببعی با تمام توان به حفظ این مهم پرداخته است؛ اما کمبود نیرو و وسعت شهرستان را پاسخگو نیست و لازم است نگاه بیشتری به امور شود.

 

زارع بیان داشت:  همیشه سود جویان که با داشتن واسطه هایی قصد دور زدن قانون را دارند مشکلاتی را برای منابع طبیعی ایجاد کرده اند که این سازمان به وظیفه خود عمل خواهد کرد و تسلیم زیادخواهی ها نشده است.

انتهای پیام/