به گزارش صبح توس؛ محمد اسفندیاری، رئيس انجمن دووميداني کارگران خراسان رضوي شامگاه جمعه، به همراه جمعی از ورزشکاران و مسئولان فریمان در منزل استاد آل طه، پيشکسوت دوومیدانی استان و کشور حضور يافتند و ضمن ديدار با وي از زحمات چندين ساله وی در ورزش دو وميداني تقدير و تشکر کردند.


گفتنی است، نورالدین آل طه اولین دوومیدانی کار خراسان بزرگ و رکوردار اسبق دوی 400 متر کشور در سال‌های ۱۳۲۰-۱۳۳۰ است و سال‌های متمادی به عنوان مسئول اداره کشاورزی و تربیت بدنی شهرستان فریمان فعالیت کرد.

 

در حاشیه برگزاری این مراسم، محمد اسفندياري در گفتگو با صبح توس با بيان اينکه فريمان يکي از شهرهاي مستعد ورزش دوميداني در استان محسوب مي‌شود، اظهارکرد: در حال حاضر يکي از برجسته‌ترين و موفق‌ترين دوندگان دو ماراتن کشور از اين شهرستان برخاسته و به تيم ملي ايران راه پيدا کرده است.


اسفندیاری افزود: با رايزني‌هاي انجام شده با اداره کل تعاون  رفاه و امور اجتماعي استان و همکاري مسئولان ورزشي فريمان براي اولين بار در تاريخ شهرستان فريمان ميزباني مسابقات دو صحرا نوردي قهرماني کارگران استان٬ انتخابي تيم کارگران خراسان رضوي به منظور اعزام به مسابقه دو صحرا نوردي قهرماني کشور در تبريز به شهر فريمان پيشنهاد شد.

 

رئيس انجمن دووميداني کارگران خراسان رضوي با تجلیل از استاد آل طه يکي از دوندگان شاخص و پيشکسوت استان و کشور و نقش موثر وی در توسعه دوومیدانی در استان و شهرستان فريمان ، خاطرنشان کرد: به همين منظور اين مسابقه با نام جام استادآل طه برگزار مي‌شود.

 

اسفندياري با بيان اينکه مسابقات در نيمه دوم تيرماه سال جاري در فريمان برگزار مي‌شود به همین منظور از تمامي ورزش دوستان و علاقمندان به ورزش و به خصوص کارگران خواست تا در اين مسابقه شرکت کنند.


وي یادآورشد: محمد فرجي، ورزشکار اهل شهرفرهادگرد فريمان که از دوميداني‌کاران صاحب نام کشور و آسيا محسوب مي‌شود، داوري اين مسابقه را عهده دار است.

 

رئيس انجمن دووميداني کارگران خراسان رضوي در پایان از زحمات و تلاش‌هاي اين ورزشکار و ساير مربيان و دوميداني‌کاران شهرستان فريمان تشکر و اظهار اميدواري کرد٬ با حضور چشمگير و مقتدرانه ورزشکاران و کارگران در اين مسابقه ٬ نظاره‌گر يک رويداد ورزشي با نشاط، جذاب و پرهيجان باشيم.

انتهای پیام/