حسین اکبری در گفتگو با خبرنگار صبح توس، بابیان اینکه نمایشگاه قرآن امسال با سال‌های گذشته تفاوت‌های زیادی دارد، اظهار کرد: عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام یکی از وجهه تمایزهای نمایشگاه دوازدهم با سال‌های گذشته است.

 

وی وجهه تمایز دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت با سال‌های قبل  را هم جواری با حرم رضوی دانست و  بیان کرد: این نمایشگاه در نزدیک‌ترین نقطه به حرم امام رضا (ع) برگزار می‌شود که این موضوع یکی از نکات حائز اهمیت نمایشگاه دوازدهم محسوب می‌شود.

 

مدیرکل اداره کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در خصوص حضور در اداره کتابخانه‌های عمومی استان در این نمایشگاه گفت: اداره کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی به‌عنوان یک ارگان فرهنگی حضور فعالی در نمایشگاه قرآن و عترت هر سال دارد و امسال نیز در راستای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در این نمایشگاه حضور یافت.

 

اکبری عنوان کرد: اداره کتابخانه‌های عمومی استان با هدف ترویج فرهنگ رضوی، هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را در این نمایشگاه برگزار می‌کند تا مهم‌ترین دغدغه این اداره که تشویق مردم به سمت مطالعه است را عملی کند تا علاوه بر تشویق خواننده در جهت ترویج فرهنگ رضوی و سبک زندگی رضوی حرکت کرده باشد.

 

مدیرکل اداره کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ابراز کرد: غرفه ما در نمایشگاه با برپایی برنامه‌های فعال زنده موفق شده حضور تعداد زیادی از مخاطبان این نمایشگاه را به خود جلب کند و با توجه به اینکه ترویج کتاب‌خوانی یکی از وظایف اصلی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان است از مسئولان نمایشگاه انتظار داریم تا در معرفی غرفه ما تلاش کنند.

 

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم در حوزه ترویج فرهنگ رضوی عادت دادن بچه‌ها به مطالعه است که معرفی و هدایت بچه‌ها به همراه خانواده‌هایشان به غرفه ما گام مؤثری در این زمینه است.

 

مدیرکل اداره کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی بابیان اینکه شش کتاب برای جشنواره کتاب‌خوانی رضوی معرفی‌شده است، افزود: این جشنواره و مسابقه در بخش کودکان، نوجوان و بزرگ‌سالان برگزار می‌شود و کتاب‌های ماه غریب، مهارت‌های سبک زندگی رضوی، ده قصه امام رضا (ع) برای کودکان، بانوی ملکوت کریمه معصومه (ع)، چلچراغ شیراز شاه‌چراغ امام‌زاده احمد بن موسی، زندگی امام رضا (ع) منابع این جشنواره است.

 

اکبری ادامه داد: اختتامیه سراسری در تهران و در ایام دهه کرامت و در خراسان رضوی نیز مراسم اختتامیه بعد از برنامه تهران برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: علاقمندان می‌توانند به دو صورت یا با مراجعه به کتابخانه عمومی سطح شهر و دریافت برگه مسابقه  نقاشی، جذاب ترین بخش کتاب از نظر خودشان را با ذکر نام داستان، تصویرسازی کنند و یا با ضبط و ارسال یک فایل ویدئویی، کتاب را به دیگران معرفی و بخش‌هایی از کتاب را بازگو کنند، در این جشنواره شرکت کنند.

 

مدیرکل اداره کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: با توجه به محدودیت مکان که در نمایشگاه قرآن و عترت امسال داریم تاکنون ۳۰ کودک و ۵۰ نفر به‌صورت خانوادگی در این جشنواره حضور یافته‌اند که این تعداد قابل‌توجه است.

 

اکبری به نشست کتاب‌خوان اشاره کرد و افزود: نشست‌های کتاب‌خوان یک اتفاق خوبی است که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آن را در جهت ترویج کتاب‌خوانی برگزار می‌کند.

 

وی ادامه داد: نشست کتاب‌خوان به دلیل معرفی کتاب توسط یک فرد یا نویسنده کتاب، گام مؤثری در زمینهٔ کتاب برداشته‌ است.

 

مدیرکل اداره کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی بیان داشت: با توجه به فرصتی که در نمایشگاه فراهم است یک نشست کتاب‌خوان با موضوع مرتبط با نمایشگاه قرآن و عترت برگزار ‌می‌شود.

انتهای پیام/