محمود بنانژاد، رئیس اتاق اصناف مشهد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ عنوان کرد: طبق دستور مراجع قضایی هیچ مغازه‌ای قبل از اذان مغرب و عشا اجازه سرو غذا در محل کسب ندارد و چنانچه موردی مشاهده شود به‌سرعت مغازه پلمپ خواهد شد.

 

وی بابیان اینکه سال گذشته هیچ مکانی اجازه سرو غذا قبل از افطار را نداشت، افزود: در سال جاری با توجه به زائر خیز بودن شهر مشهد رستوران‌های بین‌شهری، هتل‌ها، پایانه‌های مسافربری، راه آهن و فرودگاه به‌شرط استتار می‌توانند سرو غذا داشته باشند.

 

رئیس اتاق اصناف مشهد ادامه داد: فروش مواد خوراکی مانند حلیم، شله و آش از ساعت پنج بعدازظهر امکان پذیر است که البته آن‌هم به‌صورت بیرون بر باید باشد و چنانچه در محل فروش قبل از اذان مغرب سرو غذا داشته باشند با آن‌ها برخورد می‌شود.

 

بنا نژاد اظهار کرد: قرار شده است بعضی از مغازه‌های اطراف مشهد نیز با استتار به سرو غذا بپردازند؛ اما هنوز این موضوع اجرایی نشده است.

 

وی عنوان کرد: مشهد یک شهر زیارتی است و بسیاری برای زیارت و حتی گاهی درمان به مشهد می‌آیند که سفرشان کمتر از 10 روز است و باید برای این افراد فکری بشود، البته امسال وضعیت برای این افراد نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده است.

 

رئیس اتاق اصناف مشهد با بیان اینکه طی این مدت اتاق اصناف، گشت‌های مشترکی با سایر ادارات مربوطه داشته و چند مورد تخلف را رسیدگی کرده است، تصریح کرد: مردم می‌توانند با تماس با شماره ۱۲۴ یا اداره اماکن و اتحادیه موردنظر شکایت خود را اعلام کنند.

انتهای پیام/