به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام امروز در مصلی الغدیر با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوایی الهی با اشاره به فرا رسیدن 14 خرداد بیست و هشتمتین سالگرد ارتحال جانسوز بنیان گذار نظام اسلامی امام خمینی (ره) و گرامیداشت قیام خونین 15 خردادگفت: امام خمینی (ره) دین وسیاست را به درستی تابع دیگر کرده بود و امروز می بینیم نیاز بشر به دین بیش از هر زمان دیگر است.

وی با اشاره به کشته شدن مسلمان در کابل افغانستان بیان داشت: تقویت نیروهای تروریستی در قالب گروه های اسلامی که باعث کشته شدن مردم مسلمان و حتی غیر مسلمانان می شود حرام و محکوم است.

امام جمعه تربت جام با اشاره به نیاز توجه دینداران به مسائل روز تصریح کرد: وقتی می بینید در کشورهای همسایه این همه ظلم می شود و سیاست مداران موضع نمی گیرند این افراد دلسوز و تابع دین نیستند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به انتخابات شورای شهر تربت جام در پاسخ به مطالب طرح شده از سوی نماینده مجلس در جلسه شورای اداری این شهرستان بیان داشت: نماینده تربت جام چرا این ادعا را در همین دوره شورا که 9 نفر از برادران اهل سنت هستند نکردند و پیشنهاد معرفی شهردار و یا معاون از شیعه نداده و پیگیری سرخوردگی جامعه تشیع نبودند مگر نماینده همه مردم نیستند.

وی با انتقاد از عملکرد چند ماه اخیر نماینده عنوان داشت: تعیین تلکیف برای اعضای شورای شهر که منتخبین مردم هستند توهین به آنهاست و نباید برای اعضای شورا در شهر خط و نشان کشید.

امام جمعه افزود: هرکس در این شهر باید به وظیفه خودش عمل کند؛ وظیفه نماینده قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون است شورای شهر که تلفیقی از برادران اهل سنت و شیعه می باشند می توانند با هم تصمیم گیری کنند.

حجت الاسلام طاهری خاطر نشان کرد: برابر مصوبه وزارت راه و مسکن و شهرسازی هیچ روستای بالای 50 خانوار نباید بدون جاده مناسب باشد و نماینده همین موضوع را دنبال کند که اکثر روستاهای مناطق سنی نشین جاده مناسب ندارند و حاشیه سازی نکنند.

وی تاکید کرد: مشکلات شیعه و اهل سنت در شهرستان مشترک است و باید همه باهم به داد هم برسیم و نماینده باید مطالبات مردم را دنبال کند وبه جای تخریب و تحقیر بیشتر کار کند.

امام جمعه تربت جام با اشاره به عدم دخالت در برنامه های انتخابات ابراز داشت: هیچ گاه به دنبال اختلاف بین برادران اهل سنت نبودیم و انسجام بین برادرانمان مایه وحدت بیشتر ما با آنهاست چه شد که انسجام آنها از بین رفت عامل تفرقه از بین نرفته است.

حجت السلام طاهری ادامه داد: مردم خادم انتخاب می کنند تا مشکلات را کم کند و  هرچه خادمان منسجم تر عمل نمایند دوره بعد مردم می دانند چگونه انتخاب کنند و نیاز به توصیه و تهدید ندارند.

وی انسجام شیعه را برای حل مشکلات منطقه لازم و ضروری خواندو گفت: هدف ما تصمیم گیری برای مشکلات مردم بود که از طریق معتمدین و کارجمعی با هم افزایی پیگیری شود و این انسجام باعث تفرقه میان اهل سنت نشده است و شورا باید به شهر تربت جام خدمت کند.

امام جمعه تربت جام با انتقاد از تاخیر شهرستان شدن صالح آباد و نصرآباد بیان داشت: شهرستان شدن نصرآباد به توجه به اینکه جمعیتش بیشتر از صالح آباد است پیگیری نشده و صالح آباد هم که هنوز تعیین تکلیف نشده است و امروز که کارخانه سیمان افتتاح نشده سهامداران شیعه و اهل سنت متضرر می شوند پیگیری کنند و  بحث مذهب نیست این یک تکلیف قانونی انجام نشده است.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به برادری و فامیل بودن شیعه با اهل سنت یادآور شد: هرکس به اهل سنت اهانت کند به ما اهانت کرده و برادران ما عامل تفرقه را شناسایی و تکلیف خود را با او مشخص کنند.

وی با اشاره به جذب نیرو در دستگاه های اجرایی از اهل سنت عنوان کرد: هزار و 500 نفر اهل سنت در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند و مذهبی کردن همه مسائل جفا به شیعه است.

امام جمعه تربت جام افزود: شیعه در تعامل با اهل سنت انعطاف دارد و ترسی ندارد و می داند که معضل بیکاری، کمبود اعتبار و طلاق شیعه و اهل سنت ندارد مال همه است و انتخابات پیشرو متعلق به کسی می شود که بیشتر خدمت کند.

انتهای پیم/